- 86 - MAART-APRIL nis van vijftien Nederlanders, die op 7 Maart 1945 zonder vorm van proces zijn neergeschoten; dr J. E. baron de Vos van Steenwijk, commissaris der Koningin, spreekt een rede uit vóór de onthulling. 8. Burgemeester mr P. O. F. M. Cremers opent het nieuwe sportveld van de Haarlemse Politie Sportvereniging aan de Schalkwijkerweg. De Provinciale Staten besluiten een bedrag van 2.500,— beschikbaar te stellen aan het comité tot behoud van het Huis Van Looy (zie 16 Maart). 12. De Woningbouwvereniging 'Voorzorg' neemt vijf en negentig woningen aan de Vondelweg, Roemer Visscher- straat en omgeving in gebruik. 13. Ds P. J. Mackaay, die benoemd is tot secretaris van de Zendingsraad, neemt afscheid als predikant van de Ne derlands Hervormde Gemeente; op 27 Maart wordt hij in de Pieterskerk in Leiden in zijn nieuwe ambt be vestigd. 18. De gemeenteraad besluit tot aankoop van het woonhuis van Van Looy (zie 14 April). 17. De heer R. S. Wierda, adjunct-directeur van de Straf gevangenis, is benoemd tot directeur van de Strafge vangenis tweede klas, met als standplaats Vught. 18. f De heer L. A. Metz, oprichter en erelid van de Bil jartclub 'Haarlem'. 28. De heer Pde Nobel, oud-leraar muziek aan de Rijks kweekschool voor onderwijzers, viert zijn zeventigste ver jaardag. De burgemeester van Bloemendaal jhr mr C. J. A. den Tex metselt in een van de zestien in aanbouw zijnde ar beiderswoningen een gedenksteen. 31. De burgemeester van Bloemendaal opent het aan het Openluchttheater verbonden wandelpark. APRIL 2. In de kunsthandel Leffelaar wordt een tentoonstelling van werken van A. Miolee gehouden, ter gelegenheid van diens zeventigste verjaardag.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 120