-87- APRIL 3. Vijf en twintig studenten van een Handelsschool uit Pa rijs brengen een bezoek aan het Stadhuis, het Frans Halsmuseum en de Grote Kerk. De Katholieke Jonge Middenstandsvereniging in het bis dom Haarlem houdt te dezer stede haar jaarvergadering. 4. Veertig leerlingen van het Institute of Education van de Londense Universiteit bezoeken Haarlem en brengen onder andere een bezoek aan de Rijkskweekschool voor onderwij zers essen) De burgemeester installeert een commissie voor bestu dering van de stadsontwikkeling. 5. Besloten is over te gaan tot fusie van de verbruikscoöpe raties 'De Eendracht' en 'Vooruitgang'; de nieuwe naam is 'Haarlem'. f De heer Joh. Ots, oud-leraar aan de Rijkskweekschool en organist van de Katholieke kerk in het Kleverpark. 7. Het bestuur van de Haarlemse Orkest Vereniging besluit en bloc af te treden, omdat het zich rliet kan verenigen met de richtlijnen van het gemeentebestuur, inzake me dezeggenschap van de gemeente in het orkest (zie 23 Mei). 8. De heer E. F. Albrecht wordt benoemd tot secretaris van de Partij van de Arbeid. In de Oude Raadzaal installeert de burgemeester een commissie, die adviseren zal over het vraagstuk der in dustrialisatie. 12. Het gedeelte van 'Meer en Berg', dat bij het wandelbos 'Groenendaal' is gevoegd, wordt officieel voor het publiek opengesteld. 13. De Schoolvereniging van het Kennemer Lyceum viert haar vijf en twintigjarig bestaan. 14. De burgemeester van Haarlem heropent het Huis Van Looy, dat de gemeente heeft aangekocht; namens de stichting tot behoud van het Huis Van Looy biedt dr L. M. van Dis een verzameling schilderijen, tekeningen en manuscripten in bruikleen aan (zie 18 Mei). 15. t De heer J. J. van Sghuylenburch, oud-inspecteur van de Volksgezondheid. 15. f Mr J. D. van der Plaats, Bloemendaal.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 121