- 88 - APRIL 16. Te dezer stede wordt het congres van de Nederlandse vereniging van Esperantisten 'La Estonto estas Nia' ge houden. 17- De heer M. J. A. Haan uit Zandvoort wordt in de Lutherse Kerk ingezegend tot predikant der Evangelisch Lutherse kerk; i Mei doet hij zijn intrede in Purmerend. 19. B. en W. besluiten weer te spreken van MULO-scholen in plaats van ULO-scholen; als namen worden gekozen A. H. Gerhard-, Klaas de Vries- en Th. M. Ketelaar- school voor de drie bestaande scholen. 20. De gemeenteraad stelt het uitbreidingsplan voor Einden- hout vast, besluit tot oprichting van een school voor moeilijk opvoedbare kinderen en tot instelling van een schoolpsychologische dienst, waarvoor een bedrag van ƒ95.100,- nodig is; voorts besluit de raad tot opheffing van de Stadsapotheek en tot instelling van een auto markt op het Leidseplein (later wordt deze markt ver plaatst naar de Botermarkt). Tot directeur van Haven en marktwezen wordt benoemd de heerj. H. W. Scholte, thans waarnemend directeur. f De heer H. Kingma, oud-hoofd ener opleidingsschool. 21. Wegens vertrek naar Roosendaal nemen de militairen van de Stormschool Bloemendaal afscheid met een défilé voor het gemeentebestuur. 22. Achttien muziekcorpsen van de politie, waaronder dat uit Haarlem, defileren voor Koningin Juliana op Soestdijk. Officiële heropening van de Kruisweg, Kruisstraat en Stationsplein, waar de tramrails verwijderd zijn. 24. f Mevrouw A.M. J. van Marselis Hartsinck-Schuyt van C'astrigum, oud-bestuurslid van verscheidene christelijke organisaties op sociaal gebied. In de Witte Herenstraat brandt een schoenmakerij uit. De Haarlemse Kegelbond houdt ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan een receptie; leden bieden een ge denkraam aan voor het clubgebouw. 25. Een door het gemeentebestuur ingestelde commissie tot bestudering van het vraagstuk tot instelling van wijk raden, richt zich met een circulaire tot plaatselijke ver enigingen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 122