- gi - MEI 1. Pastoor C. F. Nieuwenhuyzen neemt afscheid van de Oud Katholieke gemeente wegens zijn vertrek naar IJmuiden (zie 8 Mei). Ds G. K. van der Horst uit Hoogwoud doet zijn intrede als predikant-voorganger der afdeling Haarlem-Noord van de Nederlandse Protestantenbond. 2. DrS.J. van Slooten is vijf en twintig jaar directeur van het Consultatiebureau van het district Haarlem der Noordhollandse Vereniging tot bestrijding der tu berculose. De vereniging 'Ereschuld en dankbaarheid' houdt in de Grote Kerk een bijeenkomst ter herdenking van de in de oorlog gesneuvelde Nederlandse militairen; Prins Bern- hard woont de bijeenkomst bij. 4. Aan de vooravond van de Nationale Feestdag worden op enkele punten van de stad de gevallenen geëerd. 8. Pastoor mr J. W. Key doet zijn intrede als pastoor der Oud Katholieke Gemeente. 10. Op het erekerkhof aan de Zeeweg wordt de jaarlijkse herdenking gehouden van de Vereniging van ex-poli tieke Gevangenen. 12. Door bemiddeling van de afdeling Haarlem van het Hu manistisch Verbond worden gedurende enige weken een en twintig Duitse kinderen verpleegd. 14. f De heer C. Verwer, secretaris van de Haarlemse Ver eniging van Brandweervrijwilligers 'De Tien'. Leerlingen van het Stedelijk Gymnasium, die eindexanïen moeten doen, bieden de burgemeester van Haarlem een oorkonde aan, om hem dank te betuigen voor het ge noten onderwijs. f De heer R. E. Jessurun, drager van de Militaire Wil lemsorde, vroeger woonachtig te Haarlem, overlijdt bij een vliegtuigongeluk in Kroja (Indonesië). 15. In de Nieuwe Kerk aan het Kerksplein wordt een dienst gehouden ter gelegenheid van het feit, dat het gebouw drie eeuwen geleden gereed is gekomen. Vijftig jaar geleden richtte de heer L. P. NoË een bedrijf op, dat thans bekend staat als N.V. Oliefabriek Noë en Co.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 125