- 92 - MEI 16. f De heer A. Mars, voorzitter van de Haarlemse Be- stuurdersbond en oud-raadslid. 17. De Nederlandse Christen Vrouwenbond houdt te dezer stede zijn jaarvergadering. 18. De gemeenteraad besluit aan de Coöperatieve woning bouwvereniging 'Volkshuisvesting' een voorschot te ver lenen van 813.600,— voor de bouw van vijf en zeventig woningen nabij de Vondel weg, verleent credieten voor uitbreiding van het Gemeentelijk Laboratorium voor de pathologische bacteriologie, voor de uitbreiding van het Openbaar Slachthuis en voor het maken van voor zieningen aan en in het Huis Van Looy. Negen leden van het corps van de Vrijwillige Brandweer, die in de afgelopen jaren vijf en twintig of veertig jaar als vrijwilliger optraden, worden onderscheiden. 21. De Hollandse Maatschappij der Wetenschappen houdt haar jaarvergadering in het gebouw aan het Spaarne. 23. Het bestuur der HOV aanvaardt de door het gemeente bestuur aangegeven voorwaarden, verleent eervol ontslag aan de dirigenten Marinus Adam en Kees Hartvelt en benoemt tot dirigent Toon Verhey. 27. Frits Schuurman, die benoemd is tot dirigent in Zuid- Afrika, neemt afscheid van de Koninklijke Liedertafel 'Zang en Vriendschap', waarvan hij vroeger dirigent is geweest. 28. De beeldhouwer Theo van Reyn viert zijn vijf en zestig ste verjaardag (zie 10 September). 29. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Ko ninklijke Nederlandse Lawntennisbond wordt de heer A. M. Tijsseling benoemd tot erelid en de Haarlemse Lawn- tennisclub ontvangt de bondsvlag. f De heer J. L. Tadema, uitgever, en voorzitter van de vereniging 'Haerlem'. 30. f Dr T. Sterringa, oud-inspecteur van het lager onder wijs in de inspectie Zaandam en oud-ouderling der Ne derlands Hervormde gemeente van Haarlem. 31De bond van Gereformeerde Vrouwenverenigingen houdt een congres op drie plaatsen in de stad.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 126