- 96 - JULI !5- 16. 19- Zuster J. C. Vrijenhoek is zestig jaar aan het Diaco- nessenhuis verbonden. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot lid van het Hof van Justitie in Suriname mr F. van Blerkom, advocaat alhier. Bij de vertoning van de anti-communistische film 'Het geval Gouzenko' doen zich relletjes voor. De R.K. bond van zangverenigingen houdt een concours in het Concertgebouw, dat op 17 Juli wordt voortgezet. Tot de 45 slachtoffers bij de ramp van het KLM-vlieg tuig 'Franeker' bij Bombay behoort de Haarlemmer H. van Ginkel. De burgemeester opent aan de Gedempte Schalkburger- gracht een speeltuin van de Katholieke Vereniging 'Het Gezin'. In het Openluchttheater te Bloemendaal geeft het En gelse toneelgezelschap 'Young Vic' de eerste van een serie voorstellingen van 'As you like it'; de volgende dag worden de leden van het gezelschap door het Bloemen- daalse gemeentebestuur officieel ontvangen. De burgemeester opent de kleutertuin 'Buitenrust' aan de Van Zompelstraat. Na een hevig onweer staan vele straten blank; de regen val bedraagt 331 /2 mm. De heer A. de Vogel neemt afscheid als directeur van de Muziekschool van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst en wordt opgevolgd door de heer J. P. Vingent. Wethouder A. J. M. Angenent opent een speeltuin van de Katholieke vereniging 'Zaanenoord' aan de Zaanen- straat. In het Frans Halsmuseum wordt een tentoonstelling van werken van Matthieu Wiegman gehouden. Haarlems Bloei en het Comité voor nationale feesten bieden het garnizoensmuziekcorps grote trommen aan. Het Koninklijk Paar brengt een tweedaags bezoek aan Haarlem, IJmuiden, Velsen en Beverwijk. Bij de Holland-Nautic is de kustvaarder 'Wolta' voor een rederij uit Heerenveen te water gelaten. i o. 12. 14. 21.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 130