AUGUSTUS - 98 - f De heer A. Bosma, oud-referendaris bij de Provinciale Griffie. 9. De Haarlemse rechtbank verklaart de N.V. Holland- Nautic failliet. 10. De gouden koets is hier ter stede te bezichtigen. r5- Mgr J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, viert zijn gouden priesterfeest en wordt benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw; de geestelijken en de gelovigen uit het bisdom bieden een bedrag aan van 121.000,- voor de bouw van kerken, en de restauratie van het Theologicum te Warmond. 18. j Mevrouw M. Bakker-Zieren, presidente van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Christen Vrouwen bond. 19. Doordat een schip uit Breda bij het passeren van de Catherij nebrug een gasleiding raakt, ontstaat een tiental meter hoge gasvlam, ontstoken door een nabijstaande gaslantaarn; het centrum der stad is enkele uren van gas verstoken. 20. De Nederlandse maatschappij 'Nehim' heeft de hout zaagmolen Eenhoorn' aan het Zuider Buiten Spaarne aangekocht en gerestaureerd. 22. f De heer W. J. B. van Liemt, oud-wethouder van Sociale Zaken. De heer J. J. van den Berg, Bloemendaal, oud-directeur van het Olympisch Stadion, viert zijn zeventigste ver jaardag. 23. f De heer Herman Moerkerk, kunstschilder (zie 26 No vember). Mevrouw A. J. Beunders-Vroesom de Haan neemt af scheid als presidente van de Vereniging van Kinder bewaarplaatsen en wordt benoemd tot erelid, f De heer D. Peereboom, oud-hoofd ener openbare lagere school. 25- Jhr A. van de Poll, die vele jaren wethouder en raadslid van Heemstede is geweest, neemt afscheid van de ge meenteraad. 27. De Vereniging voor Handenarbeid houdt in het Ken- nemer Lyceum haar jaarvergadering.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 132