- 99 - AUGUSTUS-SEPTEMBER De voetbalclub HFC zet de viering van het zeventigjarig bestaan in met het houden van onderlinge wedstrijden; op 3 September wordt in de clubtent op het terrein een gedenkplaat onthuld ter herdenking van de in de oorlog gevallen leden. 28. Prof. dr A. F. Holleman, Bloemendaal, oud-hoogleraar aan de Amsterd. Universiteit, viert zijn 90ste verjaardag. Pastoor J. de Vlieger van de Spaarne-parochie, aan wie emeritaat is verleend, neemt afscheid. 31Het scheidende gemeenteraadslid, de heer M. Meijers, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau; de raad besluit in erfpacht uit te geven grond bij de Orion- weg aan de R.K. Woningbouwvereniging 'Sint Bavo voor de bouw van een tehuis van bejaarden en een voor schot te verlenen van 500.000,-, voorts een crediet te verlenen van 1.747.000,-, voor het bouwen van hon derd vijftig montage woningen in Haarlem-Noord en een crediet van 7000,- voor het in orde maken van de ijsbaan aan de Kleverlaan. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeltyd neemt de heer J. de Jong Gzn afscheid als directeur van Publieke Werken van Bloemendaal. In de Kloppersingelkerk wordt ds. L. Hoorweg, die vijl en twintig jaar predikant bij de Gereformeerde Kerk is, gehuldigd. Aan de scheidende haltechef van de Noord-Zuid-Hol- landse Vervoermaatschappij, de heer T. van Keulen, wordt de zilveren eremedaille, verbonden aan da orde van Oranje-Nassau, uitgereikt. SEPTEMBER 2. De Stadsschouwburg is uitgebreid met twee en vijftig zitplaatsen. Uitslaande brand in de villa 'Oosterhout aan de Ooster- houtlaan, waarin tijdelijk het Coornhertlyceum gevestigd is; de leerlingen worden tijdelijk ondergebracht m de school aan de Wilhelminastraat. 3. De Christiaan Huygensschool, een Finse houten school,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 133