SEPTEMBER-OCTOBER 21 De gemeenteraad besluit een crediet van 1540,- be schikbaar te stellen voor het maken van een maquette van het Hildebrandmonument, welke zowel in de Grote als in de Kleine Hout geplaatst zal worden (zie 11 No vember) aan ir C. A. Doets, die benoemd is tot directeur van de Glasfabrieken te Leerdam, wordt verlof verleend als president-directeur van het Gemeentelijk Energie- bedrijf, waardoor het mogelijk wordt hem tijdens de reorganisatie van het bedrijf te raadplegen. 22 De letterkundige K. J. L. Alberdingk Thijm wordt in het Frans Halsmuseum gehuldigd ter gelegenheid van het bereiken van de vijf en tachtigste verjaardag. 28 Van het in 1600 gebouwde pand aan de Gedempte Oude Gracht 53, hoek Stoofsteeg, is de voorgevel gerestaureerd. Een comité uit de burgerij biedt aan de afgetreden burge meester van Heemstede, jhr J. P. W. van Doorn, diens geschilderd portret aan; hij biedt het ter plaatsing in de raadszaal aan de gemeente aan. De geïnterallieerde vriendschapstrein is enige dagen op het Haarlemse station te bezichtigen. OCTOBER 1Leraren, leerlingen en oud-leerlingen vieren het veertig jarig bestaan van de HBS a. Ter gelegenheid van de viering van het veertigjarig be staan van de Katholieke Kinderuitzending wordt de secretaris de heer A. Aukes benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau en mevrouw M. Kerkhoff- Bymolt ontvangt het erekruis Pro Ecclesia et Pontifice. De voetbalclub 'Haarlem' houdt een receptie ter viering van het zestigjarig bestaan. In het gebouw der HJMV aan de Lange. Margaretha- straat is een schaaksociëteit geopend. De harmonie van de Grafische Inrichting Johan En schedé en Zonen N.V. (Johez-harmonie) bestaat vijftig 2. In een dienst wordt het vijf en twintigjarig bestaan der Noorderkerk aan de Velserstraat herdacht. - 101 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 135