- i°3 OCTOBER-NOVEMBER Ter plaatsing in de hal van het Heemsteedse raadhuis biedt het comité'Heemstede vrij' een gedenkraam aan. 20. t De heer Jag. Klerk, lid van de gemeenteraad en voor zitter van de Haarlemse Aannemersbond. 22. De afdeling Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond viert haar vijftigjarig bestaan. De bond van Volksuniversiteiten houdt zijn congres te Haarlem; tevens wordt het dertigjarig bestaan van de Haarlemse Volksuniversiteit gevierd. 26. Te dezer stede wordt een contactvergadering gehouden van het voorlopig landelijk comité voor opvoeding tot democratie. TT 27. Viering van het honderdjarig bestaan van de Haarlemse Hulpbank. 2Q In besloten kring vieren de leden van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Maatschappij tot bevordering der geneeskunst het eeuwfeest der afdeling. qi. Tijdens een voorstelling voor de leden van Geloot en Wetenschap' wordt Albert van Dalsum ter gelegenheid van het feit, dat hij veertig jaar toneelspeler is, gehuldigd. NOVEMBER 1. Tot voorzitter van de Raad van Arbeid te Dordrecht is benoemd mr J. D. J. E. van den Berg te Bloemen- daal. De Noorder Kleuterschool aan de Velserstraat bestaat twintig jaar, ter gelegenheid waarvan ouders, leerlingen en oud-leerlingen een solarium voor de school aan bieden. 2.\ Broeder Alexius, overste van het ziekenhuis Joannes de Deo, is overgeplaatst, f De heer D. M. Klijzing, notaris. 8. In de Stadsschouwburg worden de heren F. A. Gieling, G. J. Paulides en R. Verberne, die vijf en twintig jaar leraar zijn van het Triniteitslyceum, gehuldigd. 11. In de Kleine Hout is de maquette van het Hildebrand- monument opgesteld. Vijftien Haarlemse leden van het personeel der Noord-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 137