NOVEMBER Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij, die vijf en twintig of veertig jaar aan het bedrijf zijn verbonden, worden in het Concertgebouw gehuldigd. Het terrein van TYBB aan de Schalkwijkerweg wordt officieel in gebruik genomen. 13. t Pr A. A. G. Land, arts. 14. Bij een botsing op de Herenweg in Heemstede overlijdt de sergeant-majoor J. Verkes, een bekend athleet en gymnast te Haarlem. 16. t De heer Ch. L. van de Bilt, oud-lid van de Tweede Kamer. Viering van het vijf en zeventigjarig bestaan van het Haarlemse Diaconessenhuis. De gemeenteraad besluit tot aankoop van het buiten 'Oosterhout', waar het Coornhertlyceum gevestigd is, voor 84.000,-, tot verbetering van de weg langs de Zomervaart en het uitbaggeren van deze vaart,waarvoor een bedrag van 187.000,- nodig is en gaat een lening aan van500.000,- tegen een rente van 2 tot school psycholoog wordt benoemd de heer H. G. Bos. 18. In de Lutherse kerk wordt een conferentie gehouden van de werkgroep voor Lutherse kerkmuziek. 22. Het rijdend postkantoor, waar kinderpostzegels te koop zijn, staat een dag op de Grote Markt. 23. In de Stadsschouwburg wordt een bijeenkomst gehouden ter gelegenheid van de vijf en twintigste sterfdag van Herman Heijermans. 24. Afgevaardigden van de regionale Contactraad van de gemeentelijke bemoeiingen voor de lichamelijke opvoe ding en de sport uit de provincies Noordholland en Utrecht komen in Haarlem bijeen en brengen een bezoek aan het gemeentelijk sportterrein aan de Schalkwijker weg, dat dezer dagen gereed is gekomen. 26. In het Huis Van Looy wordt een expositie van vijftig werken van Herman Moerkerk gehouden, welke behoren tot het legaat aan de gemeente Haarlem. 28. De vakgroep 'Groothandel in oude metalen en afval stoffen' houdt een congres te dezer stede, f De heer A. C. Goldschmeding, Heemstede, president- - 104 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 138