- 4 - Commissie 'Het Nederlandsche Boek' en nam enkele malen deel als afgevaardigde aan de internationale uitgeverscon gressen. In 1946 werden deze werkzaamheden bekroond met het erelidmaatschap van de Bond. Zijn belangstelling voor het verleden kon hij uiten in het bestuurslidmaatschap van de Commissie voor de Bibliotheek, van het Bibliotheekfonds en het Fonds voor de Bouwstoffen, alle uitgaande van de Vereniging ter bevordering van de be langen des boekhandels. Gedurende een drietal jaren (19381941) had hij zitting in de Commissie van toezicht op het Scheidsgerecht in de Grafische bedrijven, eveneens voor de Vereniging ter bevorde ring van de belangen des boekhandels. De uitgeverij had zijn grote liefde en mede aan hem is het te danken dat De Erven Bohn kan bogen op een wetenschap pelijk fonds, waarin de grote werken van vooraanstaande theologen, medici en juristen verschenen. Een vriendschap pelijke verhouding met deze auteurs stelde hij voor alles op prijs en zo waren om slechts enkelen te noemen Prof. Dr P. D. Chantepie de la Saussaye, Prof. Dr C. Winkler, Prof. Dr C. U. Ariens Kappers, Prof. Mr J. Oppenheim en Prof. Mr W. L. P. A. Molengraaff geziene gasten in zijn woning. Elke uitgaaf welke verscheen, ging vóór het verschijnen naar hem, werd bekeken, beoordeeld en vormde een stuk van zijn leven. Als groot liefhebber van kunst en antiek is het geen wonder, dat ook zijn vriendenkring zich tot de kunstenaars uitstrekte: de schilder Marius Bauer was een van zijn intimi en het is dan ook niet te verwonderen, dat dit hem in 1929 bracht tot een uitgaaf 'Histoire d'Aboulhassan Ali Ebn Becar et de Shemzalnehar' uit de 1001 Nacht met illustraties van Bauer, welke haar debiet over de gehele wereld vond. Musici bezochten in groten getale zijn huis, onder wie ook Prof. Carl Flesch. Ook deze vriendschap leidde tot de be kende uitgaven 'De kunst van het vioolspel' en het 'Toon laddersysteem' in de hollandse taal. De stad Haarlem en haar omgeving waren steeds in zijn ge dachten en het spreekt haast vanzelf, dat hij al spoedig na de oprichting lid van de Vereniging Haerlem werd. Reeds op 3 Februari 1902 werd hij tot secretaris gekozen, welke functie hij tot 1931 vervulde. Hoe men over deze secretaris te spreken

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 16