■•v, - 8 - Begin Februari vergaderde in De Hoofdwacht een afvaardi ging van het Bestuur van De Hollandsche Molen met enkele Uwer bestuursleden, de Burgemeesters van Heemstede, Haar- lemmerliede en Spaarnwoude, de Voorzitter van de Roei- en Zeilvereniging Het Spaarne, de heren K. Rote, J. J. Swens én J. J. Visser over de molen De Eenhoorn aan het Zuider- buitenspaarne. Deze samenkomst heeft er toe geleid, dat de molen door de heer K. Rote werd hersteld en thans weer in volle glorie prijkt. Op 28 Februari luisterden we naar de causerie over 'Rede rijkers, Schouwburgen en Toneel te Haarlem in vroeger tijden' van de heer J. B. Schuil. Op 3 Mei hield de heer J. Voogel, adj.-architect bij Open bare Werken en secretaris van de Schoonheidscommissie te Haarlem, een voordracht met lichtbeelden over de 'Reclame in het stadsbeeld, vroeger en thans'. Onze rij van uitgaven werd op 19 Mei verrijkt met de tweede druk der Jeugdherinneringen van onze Voorzitter. Het ver heugt ons, dat we hem nog de eerste exemplaren hebben kun nen aanbieden, en dat deze pennevrucht weder zulk een gun stig onthaal heeft gevonden. Aan het einde van het jaar waren 524 exemplaren verkocht. De Algemene vergadering convoceerden wij voor 2 Juli. Uw secretaris opende als wnd-voorzitter deze samenkomst met een kort herdenkingswoord gewijd aan Voorzitter Tadema, waarna de verslagen volgden van secretaris en penningmeester. Laatstgenoemde meldde o.m. een voordelig saldo, hetgeen ieder tot tevredenheid stemde. Dr A. J. Pannekoek rappor teerde namens de commissie tot het nazien der boeken, dat alle bescheiden in orde waren bevonden en sprak zijn bewondering uit over het zorgvuldige beheer. Tot leden van deze Commissie voor het jaar 1950 werden uit de vergadering gekozen de heren B. C. Heemskerk en J. H. Wilmink, tot plaatsvervangers de heren J. W. Barnhoorn en H. Korringa. De bestuursleden aan de beurt van aftreden: de heren B. F. Enschedé en H. B. E. Warnaars zagen bij acclamatie hun mandaat verlengd en op dezelfde wijze werd Dr C. Spoelder, voorgesteld door de heer J. C. Tadema, aan het bestuur toe gevoegd. De mededelingen van het bestuur beperkten zich tot een

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 20