- 9 - opsomming van het programma der komende maanden, tot het memoreren van het herstel van de molen De Eenhoorn en tot het bericht, dat mede dank zij de bemoeiingen van de Bond Heemschut, de Vereniging Hendrick de Keyser en de Buurt vereniging Aerdenhout het oude tolhuis aan de Viersprong genaamd De Haringbuys voorlopig gespaard is gebleven. Bij de rondvraag dankte de heer J. C. Tadema voor de woorden in de aanvang van de samenkomst aan zijn overleden broeder gewijd, waarna Dr J. J. Hoff het plaatsen van een gevelsteen in het perceel 23 aan de Kleine Houtweg aan de orde stelde. Op die plek toch stond in i860 het geboortehuis van Frederik van Eeden Jr. De wnd-voorzitter zegde toe deze aangelegenheid nader in het bestuur te overwegen. Op 20 Juli bracht H.M. de Koningin vergezeld van Z.K.H. Prins Bernhard een bezoek aan onze stad en Uw secretaris genoot de grote eer aan H.M. en Z.K.H. te worden voorge steld. Tevens werd hem de gelegenheid geboden H.M. een exemplaar van het Charter 1245 met het tekstboekje aan te bieden, welke respectievelijk in een roodlederen koker en rood- lederen band versierd met het wapen van Haarlem waren ge stoken, vervaardigd door Mevrouw D. Aalbers-Kollewijn. Hare Majesteit gaf blijk van Haar grote belangstelling in deze fraaie reproductie en betuigde bij herhaling Haar ingenomen heid met dit geschenk, dat van een gecalligrafeerde opdracht was voorzien. Een week later bezochten de leden het Koninklijk Paleis en de Nieuwe Kerk te Amsterdam. Een lange rij van 350 deel nemers bewoog zich naar deze gebouwen, waar enkele be stuursleden van het Genootschap Amstelodamum onder leiding van Voorzitter Mr A. le Cosquino de Bussy met het personeel voor toelichting zorgden. Op 9 September koos het bestuur uit zijn midden tot voor zitter, Dr C. Spoelder, daarmede een nieuw aera in Haerlem's geschiedenis inluidende. Van 12 tot en met 23 October was door de archivaris der Gemeente Haarlem, Mejuffrouw Dr G. H. Kurtz in het Mu seum Het Huis van Looy een tentoonstelling ingericht over de 'Molens in en om Haarlem voorheen en thans', waartoe onze Vereniging het initiatief nam. De welhaast traditionele wandeling over Elswout onder de beproefde leiding van boswachter Versteeg op 29 October was

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 23