een succes, niet alleen was de opkomst verheugend, maar ook de natuur werkte mede. De jaarlijkse excursie ging op 5 November naar Delft, al waar na een officiële ontvangst door de directeur van het Museum Het Prinsenhof, Mr L. J. F. Wijsenbeek, het gezel schap door het gebouw werd geleid en het atelier voor ge brandschilderde ramen van Mevrouw Schouten werd ge toond. Na de lunch in het restaurant, waarbij onze Voorzitter de gelegenheid kreeg de Delftenaren enkele vergelijkend- geschiedkundige lessen omtrent hun stad en de onze te geven, volgde een wandeling door de oude stad, waarbij een aantal bestuursleden van de Vereniging Delfia leiding gaven. De thee werd gebruikt in de fraaie 18de eeuwse omgeving van het Museum Paul Tetar van Elven, waarna de deelnemers zich per trein naar huis spoedden om uit te rusten van deze welis waar vermoeiende maar zeer geslaagde tocht. Tot slot meldden we de leden het gereedkomen in tweede druk van het sedert lang uitverkochte gidsje 'Rondgangen door Haarlem', waarvan de eerste oplaag in 1938 door Me vrouw J. M. Sterck-Proot werd verzorgd. Terstond werden hiervan 201 exemplaren verkocht, een veel te klein getal van dit handige gidsje, dat in vijf wandelingen van ongeveer 30 a 45 minuten de voornaamste bezienswaardigheden van onze oude stad beschrijft. Het bestuur kwam vrijwel steeds maandelijks samen. In deze vergaderingen werd niet alleen voorbereid hetgeen de leden geboden is, waaronder niet te vergeten het Jaarboek 1948, dat in het vertrouwde formaat en uiterlijk, einde Juli kon worden verzonden, maar ook vele andere zaken hadden onze belang stelling. Soms betrof het een ogenschijnlijke onbelangrijkheid als het herstellen van een fout ontstaan in een letter bij het overschil deren van het opschrift boven het poortje van de Barbar a- bewaarschool aan de Jansstraat, of wel het besluit om over het jaar 1948 geen exemplaar van onze legpenning beschikbaar te stellen voor een gerestaureerde gevel of nieuwgebouwd perceel. Dat wij tot deze conclusie moesten komen, valt wel zeer te be treuren. Onze bemoeiingen strekten zich uit tot het herstel van Bakenessergracht 17, Jansstraat 69, Ged. Oude Gracht 117, - IO -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 24