Ged. Oude Gracht hoek Stoofsteeg, Spaarne 42 en Doelstraat 35. In enkele gevallen werd geldelijke hulp verstrekt. Wanneer ge de resultaten ziet, dan zult ge ongetwijfeld tevreden zijn. Pogingen onzerzijds aangewend om te komen tot restauratie van Ged. Oude Gracht 96 sprong af op de hoge kosten, welke de eigenaar zich niet kon veroorloven. Over Donkere Spaarne 56 werd gecorrespondeerd met de Bond Heemschut. De bouw van een noodschool op het terrein van Oosterhout (Coornhert Lyceum) volgden we met belangstelling en we waren eerst ge rustgesteld nadat we de verzekering hadden gekregen, dat de beplanting gespaard zou blijven en het nieuwe gebouw de aanblik van de overzijde van het Spaarne niet zou schaden. De brand in het gebouw vervulde ons met nieuwe zorg, daar geruchten over afbraak de ronde deden. Gelukkig zijn ook deze ongegrond gebleken. We lieten ons in met de beide koepels op de buitenplaats Wildhoef te Bloemendaal en streef den voor het behoud van de ijskelder aan de Mollaan op de buitenplaats De Rijp. Onze vrees, dat de afgedankte tramwagens van de N.Z.H. als noodwoningen in onze omgeving zouden verrijzen, kon door Bouw- en Woningtoezicht worden weerlegd. We lieten onze gedachten gaan over een mogelijke doel matige bestemming van de Vleeshal met behoud van het fraaie interieur, waartoe de bestuursleden een bezoek aan het gebouw brachten. Naar de brandgevaarlijkheid van het verfbedrijf in de per celen Bakenessergracht 69-71 stelde de brandweer een onder zoek in, dat ons van zorgen ontsloeg. Met Openbare Werken, Schoonheidscommissie, eigenaar en architect bezichtigden we de bouwvallige percelen Houtmarkt '37-43> welke op zich zelf niet zo waardevol zijn, maar wel van groot belang in de straatwand. Ook hier zal gestreefd worden naar een harmonieuze oplossing. De manipulaties met het langverbeide Hildebrand-monu- ment volgden we op de voet, in het vaste vertrouwen, dat een oplossing moet worden gevonden, waarbij èn het Coster- monument èn de fraaie doorzichten in de Hout moeten ge spaard blijven. Gastvrijheid werd in De Hoofdwacht verleend aan de Ver eniging Door Vermaak Tot Nut voor haar jaarlijkse prijs uitreiking in Juli.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 25