Aan het huldigingscomité van de 50 jaar oude Nederlandse Oudheidkundige Bond werd een feestgave verstrekt. Dit feit herinnerde ons aan ons eigen halfeeuwse feest, dat in 1951 zal volgen, zodat ook hieraan vele woorden werden ge wijd en talrijke plannen werden geopperd. Tenslotte werd het tot stand komen van de Stichting Restau ratiefonds Vereeniging Haerlem voorbereid, welke met steun van Rijk en Gemeente (helaas valt op provinciale hulp niet te rekenen) ons in staat zal stellen meer dan voorheen geldelijke hulp te verlenen bij het herstellen van die oude gevels, waar voor van andere zijde geen steun wordt verleend. We hebben goede hoop, dat deze Stichting, waarvan Uw bestuur ook het bestuur uitmaakt, in 195® rnet haar werk een aanvang zal kunnen maken. Met de ambtelijke instanties en de besturen van onze zuster verenigingen werd ook dit jaar op prettige wijze voortgearbeid. Zelfs was een onzer in Veere te gast bij de vrienden, die ijveren voor verfraaiing van deze oude stad en de eerste stap daartoe deden door een gerestaureerd klokkenspel in het Stadhuis aan te bieden. Geschenken ontvingen we in ruime mate. Een onzer leden, die onbekend wenst te blijven, stond een model van een pompje af, zoals velen Uwer zich nog uit vroeger jaren zullen herinneren uit de keuken. Dit zeer fraaie handwerk met kope ren kranen, loden pijpleidingen, met de hand gesmede zwen gels, het geheel omkleed met hout, vond een voorlopige plaats in de vestibule. De Gemeente Haarlem schonk ons een exemplaar van het Gedenkschrift ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Pathologisch-anatomisch laboratorium, de heer A. J. M. van Os een boekje uitgegeven bij het eeuwfeest van zijn firma A. J. De heer J. C. Tadema verrijkte onze verzameling prentbrief kaarten met ruim 100 stuks. Vele artikelen over Haarlem konden we aan onze collectie toevoegen. U4_ Ten gerieve van de bezoeksters aan De Hoofdwacht ont vingen wij van de directeur van het F rans Hals Museum ccn langwerpig spiegeltje in bruikleen. Ge ziet, dat hoewel wij - 12 - VAN DER PlGGE. r

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 26