- i3 ongetwijfeld veel over het hoofd hebben gezien - immers dat is menselijk - wij ons ook tot de kleine zorgen voor de leden weten te zetten. Aan het einde van het jaar werd het Jaarboek 1949 ter hand genomen, dat U weer zal worden uitgereikt. Het gelukte ons enkele belangwekkende bijdragen te verwerven en voor het eerst weer een ledenlijst op te nemen. Moge het doorzien van deze laatste U prikkelen tot het werven van nieuwe leden. De necrologieën hebben we beperkt tot een tiental - een beperking, welke we ons uitsluitend om geldelijke redenen hebben moeten opleggen. Al degenen, die uit ons midden werden weggerukt, zijn in de kroniek vermeld. Slechts één enkele naam zou ik U thans willen noemen en wel die van de heer W. P. J. Over- meer, die zo grote verdiensten voor Haerlem heeft gehad. Niet alleen is hij U bekend door zijn uitgaaf over de Straatnamen en door de prentbriefkaartenverzameling, welke hij ons af stond, maar ook zijn voordrachten voor onze leden, zijn artike len in de Jaarboeken en de inventarisatie van onze boekerij en verdere inhoud van de Hoofdwacht, waartoe hij een aanvang maakte, verdienen hier met ere en dankbaarheid vermeld. De heer F. H. Benraadt heeft laatstgenoemde arbeid over genomen en thans vrijwel voltooid. Onze concierge B. Cornet vervulde trouw zijn plicht, zodat de bestuursleden en andere bezoekers steeds een stofvrije en verwarmde Hoofdwacht betraden. Tenslotte ziet het er naar uit, dat het elftal van het bestuur onder aanvoering van Dr Spoelder er met alle geestdrift en jeugdig élan naar zal streven, U in de komende tijden niet minder te bieden, dan in dè afgelopen jaren het geval was. Moge de belangstelling van een weer aangroeiend ledental het bestuur mede een prikkel zijn tot deze activiteit. P. A. Dijkema' Secretaris

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 27