Mr SAKE CLASINUS VAN DER WALL 16 Mei 1917 - 14 Januari 1949 Op 14 Januari 1949 overleed op 31-jarige leeftijd Mr Sake C. van der Wall. Zij die het voorrecht hebben gehad deze zeer begaafde jurist en politicus van nabij te leren kennen, zullen hun leven lang de herinnering bewaren aan deze uitzonderlijke per soonlijkheid. Mr Sake van der Wall werd geboren op 16 Mei 1917 in Oude-Wetering waar zijn vader Rijksontvanger was. Na enige jaren verhuisde het gezin naar Leiden en later naar Oude-Pekela in Groningerland, waaruit zijn beide ouders afkomstig waren. Daar trof hem als jongen van 8 jaar de kinderverlamming, waardoor zijn lichaam werd verwoest en zijn rechterarm verlamd. Het wonderlijke was, dat er zoveel rust, wilskracht en blijheid van hem afstfaalde, dat ieder die enkele minuten met hem sprak zijn gebrek eigenlijk niet meer zag. Uit de wijze waarop hij zich in het openbaar bewoog en als vanzelfsprekend veronderstelde, dat men hem behulpzaam was, bleek hoezeer hij geestelijk dit alles overwonnen had. In 1928 kwam het gezin naar Haarlem. Hier bezocht de jonge van der Wall eerst nog enige jaren het Instituut Oranje Nassau aan de Krocht en vervolgens het Stedelijk Gymnasium. Aanvankelijk wilde hij Chemie gaan studeren, maar toen het bleek dat hij, die alleen maar over zijn linkerhand kon be schikken geen laboratoriumwerk zou kunnen verrichten, liet hij zich in Leiden inschrijven voor de Juridische faculteit. Reeds als student bewoog hij zich op politiek terrein en werd in Haarlem secretaris van de Chr. Historische Jongerengroep. Na de beëindiging van zijn studie vestigde hij zich in 1941 als advocaat in onze stad. Na de bevrijding werd hij als leidende figuur uit de Christ. Hist. Jongerengroep aangezocht om zitting te nemen in de Nood-Gemeenteraad. In deze raad werd hij 28 jaar oud gekozen tot wethouder. Naast zijn drukke advocatenpraktijk verzorgde hij de portefeuille van sociale zaken en volksge zondheid. Na de verkiezingen van 1946 nam hij bovendien nog de portefeuille van financiën voor zijn rekening. Met grote begaafdheid wist hij zich in korte tijd in de verschillende pro-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 29