blemen, die zich in onze stedelijke gemeenschap voordoen, in te leven terwijl hij zijn mening in de Gemeenteraad in heldere betogen, in de regel gekruid met sprankelende humor, wist te verdedigen. Het laat zich verstaan dat juist hij bij de behandeling van de sociale problemen vervuld was door een warme liefde voor de lichamelijk, geestelijk en maatschap pelijk misdeelden. Mr Sake van der Wall was belijdend lid der Hervormde Kerk. Hij is één van de velen geweest, die in de oorlog het visioen hebben gezien van een Kerk, die ontwaken zou, die niet slechts voor het innerlijk leven der mensen haar woord zou spreken, maar ook voor het maatschappelijke en politieke leven haar verantwoordelijkheid zou verstaan en op grond daarvan zou spreken en zou handelen. Hij heeft gehoopt, dat het zou komen tot de grote ontmoeting tussen Kerk en Volk. Na de bevrijding leefde deze verwachting sterk in zijn hart. Toen in 1946 de oude S.D.A.P. liquideerde en in de Chr. Hist. Unie weer antithetische tendenzen naar boven kwamen, voegde hij zich als belijdend lid der Kerk bij de Partij van de Arbeid om voor zijn deel iets van deze ontmoeting te ver wezenlijken. Hij werd voorzitter zowel van de afdeling Haar lem als van het Bestuur van het Gewest Noord-Holland-Zuid van de Prot. Christ. Werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid. Veel verguizing is daarom zijn deel geweest, maar rustig is hij verder gegaan, steeds zoekend naar de mogelijkheden, waarin Kerk en Volk elkander konden ontmoeten, opdat de boodschap van Gods gerechtigheid en barmhartigheid die aan de Kerk is toevertrouwd, richtend over het openbare leven zou gaan. Het was verheugend na zijn heengaan te mogen bemerken, dat vriend en tegenstander gaarne er kenden, dat deze jeugdige stadsbestuurder met grote toe wijding en een verbluffende kennis van zaken zijn taak heeft verricht, daarbij geleid door het oude richtsnoer: Indien 't Gemeen u roept, bezorgt het als uw eigen. Zijn zwakke lichaam heeft de vaart van zijn geest niet kunnen volgen. Reeds in 1948 was hij langdurig en ernstig ziek geweest. Omstreeks de jaarswisseling begon zijn hart het te begeven, maar nog werkte hij door. Toen zijn dokter hem tenslotte enige dagen voor zijn dood volledige rust voorschreef en wij overlegden of het niet beter was een deel van zijn poli- - i6 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 30