- i7 - tieke werkzaamheden neer te leggen zoals hem reeds een jaar daarvoor door zijn arts was geadviseerd, meende hij dit niet te kunnen verantwoorden tegenover de Partij, waarin hij gedurende enige jaren met zoveel vreugde gearbeid heeft en waaraan hij zo graag zijn krachten gaf. Hij zou het trouwens niet gekund hebben want deze socialist was een geboren regent met een, ondanks zijn zwakke lichaam, bruisende geestelijke vitaliteit. Op de avond voor zijn sterven werd hij nog overgebracht naar het St. Elisabethsgasthuis, waarvan hij Voorzitter van Regenten was. Daar heeft hij alles moeten neerleggen. Onverwacht heeft God hem uit ons midden weggenomen. Haarlem verloor in hem één van zijn beste burgers. Zijn vrienden weten met welk een grote liefde hij zijn jonge gezin heeft lief ^ehad. Zij die hem in het politieke leven ont moetten weten met hoeveel liefde hij zich gaf aan de arbeid voor het welzijn van zijn stad. Maar meer dan zijn stad heeft hij de Kerk van Christus lief gehad. Hij heeft vaak in de kring van zijn vrienden getoornd over haar kleingeestigheid en burgerlijkheid. Het beeld der empirische Kerk is zo anders dan het beeld, dat de Heilige Schrift ons daarvan geeft. Maar deze toorn over het al te men selijke in de Kerk nam toch niet weg, dat het hem steeds een hoge vreugde was onder de Prediking te mogen zijn, de Heilige Doop te ontvangen voor zijn kinderen en met de Gemeente deel te hebben aan het sacrament van het Heilig Avondmaal. Met grote blijdschap heeft hij het Woord ver staan dat God ons naar Zijn voornemen tot Zijn heerlijkheid geroepen heeft. Ook Mr Sake van der Wall wist, dat dat het beste is wat van een mens na zijn heengaan kan worden gezegd. P. J. Mackaay

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 33