Mr JAN DEENIK 7 Juli i879 - 21 Januari 1949 Door het overlijden van Mr Deenik op 21 Januari 1949 ver loren velen in Haarlem en daarbuiten hun gewaardeerde juridische raadsman, vele verenigingen een hooggeacht be stuurder, enige vooraanstaande organisaties in handel en indu strie haar toegewijde secretaris en talloos velen een hartelijke vriend. Mr Jan Deenik werd op 7 Juli 1879 te Ternaart in Friesland geboren. Zijn jeugd bracht hij in die provincie door. Na het Gymnasium te Leeuwarden te hebben doorlopen, studeerde hij aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam in de rechts wetenschappen. Op zijn promotie in 1903 volgde nog een korte studietijd te Leiden, waar hij zich bekwaamde voor een functie bij de rechterlijke macht in Indonesië, waarheen hij in 1904 vertrok. In Indonesië maakte hij snel promotie en reeds spoedig werd hij Voorzitter van een Landraad. In 1914 kwam Mr Deenik met verlof naar Nederland. Om dat zijn gezondheidstoestand het niet wenselijk deed zijn dat hij spoedig naar Indonesië terugkeerde, zocht hij een tijdelijke werkkring in de advocatuur. Hij vond deze op het kantoor van Mrs Pekelharing en van Regteren Altena te Amsterdam. Nadat in 1917 de definitieve afkeuring voor verdere dienst in de tropen gevolgd was, besloot Mr Deenik in de advocatuur werkzaam te blijven. Hij gaf gevolg aan het verzoek van Mr J. H. Thiel uit Haarlem om deelgenoot te worden van het bekende kantoor van Mrs Thiel en Andreae, dat met ingang van 1 Januari 1919 werd voortgezet door Mr Deenik en Mr M. A. van Eck. Later in 1929 volgde de associatie met Mr W. G. J. Veenhoven. 1 Januari 1948 legde Mr Deenik de rechtspractijk neer. Als advocaat had hij zitting in het Bureau van Consultatie bij de Haarlemse Rechtbank. Zijn confrères kozen hem in 1928 als lid van de Raad van Toezicht en Discipline. Sedert 1943 was hij Vice-Deken. Vooral voor arbitrages werd vaak een beroep op hem gedaan, hetzij als arbiter, hetzij als raadsman, hetzij als juridisch adviseur van arbiters. Reeds drie jaren na zijn vestiging te Haarlem besloot het Scheidsgerecht voor de Bloem- bollenhandel Mr Deenik te benoemen tot plaatsvervangend voorzitter. Toen het Voorzitterschap van dit voor de bollen-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 34