- 34 - aan de Vereniging een ideaal terrein op de grens van Bloemen- daal en Santpoort werd aangeboden, kwam de Secretaris eerst recht in volle actie. Aan hem is niet alleen de naam 'Brederode- duin' te danken, maar in hoofdzaak ook de nooit aflatende zorg voor de bouw en de inrichting van het gebouw en het in orde maken van het terrein. En dat alles ging nooit met enige ophef gepaard, maar steeds als uitgaande van een stille, maar grote kracht achter de schermen. Wel heel jammer, dat hij het a.s. 25-jarig bestaan van Brederodeduin in 1952 niet meer heeft mogen beleven. Eveneens viel het te betreuren, dat hij enige jaren geleden aftrad als secretaris, omdat hij toen tijdelijk geneesheer was op Brederodeduin. Daarnaast ging zijn belangstelling vooral ook uit naar het Nederlandse Rode Kruis. Van afdelingsbestuurder werd hij bij het aftreden van Jhr E. Teding van Berkhout weldra'voor- zitter en binnen niet al te lange tijd kringcommissaris. Tot na de bevrijding was hij ook daarvoor met hart en ziel in de weer. In zijn huisartsenpraktijk was hij zeer gezien bij zijn vele patiënten. Eerst nu blijkt pas duidelijk, wat hij voor velen heeft betekend, vooral voor de jongeren, die bij hem nooit tevergeefs aanklopten voor hun moeilijkheden. In 1919 werd hij internist in het Haarlemse Diaconessen- huis, waaraan hij reeds als röntgenoloog geregeld zijn diensten verleende. Hij bleef daar tot de benoeming van een specialist in interne ziekten, tevens geneesheer-directeur, terwijl hij kort daarna ook zijn röntgenpraktijk daar opgaf. Al zijn vrije tijd gaf hij aan zijn gezin en met zijn vrouw wijdde hij zich op voorbeeldige wijze aan de opvoeding van zijn vier kinderen en genoot hij volop van zijn kleinkinderen. Natuurlijk heeft hij ook een tijdlang als secretaris zitting gehad in het Bestuur van de Afdeling Haarlem van de nu Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst. In de Doopsgezinde gemeente vervulde hij verschillende functies, was ook geruime tijd bestuurslid van de Doopsgezinde Sociëteit in Amsterdam. Mede-oprichter was Dr Land van de Vereniging voor Tha- lasso-therapie en voorzitter van het kinderhuis van Mevr. Cnoop Koopmans-Bunge te Zandvoort.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 64