JANUARI stellen (hoofdmanuaal en speeltafel), waarvoor een bedrag van 2.340,nodig is. Besloten wordt tot opheffing van de vereniging 'Eigen Hulp', die winkels heeft aan de Zijlstraat en de Ge dempte Oudegracht. 19. De gemeenteraad van Bloemendaal aanvaardt de Tin- holt-verzameling van natuurhistorische voorwerpen voor het onderwijs. 21. Uitslaande brand in een fabriek voor voedingsmiddelen aan de Gasthuisvest; twee personen worden in arrest gesteld. 22. Opening van de R.K. school voor lager onderwijs te Spaarndam. 23. f De heer J. A. P. Lamfers, ambtenaar van het Provin ciaal Electriciteitsbedrijf Noordholland en brandmees ter bij de Haarlemse brandweer. 24. Opening van de inmiddels gemeentelijke geworden ijs baan aan de Kleverlaan; het aantal bezoekers bedraagt tijdens de duur der openstelling twintigduizend. De Haarlemse Schilderpatroonsvereniging viert haar vijftigjarig bestaan. De Haarlemse politie neemt een 'wonderwagen' (auto, waarin materiaal aanwezig is, dat bij eventuele hulp verlening gebruikt kan worden) in gebruik. 27. f Mejuffrouw Y. J. M. Steyns, directrice van de Mid delbare School "t Kopje' te Bloemendaal. Burgemeester Mr P. O. F. M. Cremers valt op de Ijs baan aan de Kleverlaan op het ijs en kan gedurende enige weken wegens een hersenschudding zijn werk zaamheden niet waarnemen (zie 14 April). Bij Koninklijk Besluit benoemd tot burgemeester van Heemstede Mr A. G. A. Ridder van Rappard, burge meester van Olst, die 17 Februari geïnstalleerd wordt, f Mevrouw Minca VersterBosch Reitz, Heem stede, schrijfster van kinderboeken. 30. De afdeling Haarlem van de Nederlandse Kappersbond viert haar vijftigjarig bestaan. Gedeputeerde Staten hebben de gemeenteraad van Haarlem bericht, dat zij geen bezwaar hebben tegen

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 100