69 JANUARI—FEBRUARI verhoging van het crediet voor de bouw van een nieuwe Gravestenenbrug (zie 22 Februari). 21 De vergadering van Provinciale Staten besluit tot aan koop van 'Bosbeek' voor uitbreiding van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort en tot instelling van een provinciale accountantsdienst, waarvan directeur wordt de heer J. H. Textor, administrateur, chef van de af deling verificatie van de Griffie. FEBRUARI 1Aan Ir H. Meyerink is eervol ontslag verleend als direc teur van de Provinciale dienst voor wederopbouw en volkshuisvesting van Noordholland en tot opvolger is benoemd Ir F. Ottevangers, tot dusver werkzaam in gelijke functie te Assen. 3. f De heer Jac. Zwaan, musicus en directeur van man nenkoren. De koning van Denemarken heeft Ir G. Friedhoff, rijksbouwmeester te Haarlem, benoemd tot ridder in de Danebrog-orde. 7. Aan de heer J. D. H. van Ake, bediende en later kaste lein der Sociëteit 'Trou moet blij eken' wordt toegekend de bronzen eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. 8. De gemeenteraad besluit een bijdrage te verlenen voor het inrichten van een Jeugdhuis te Spaarndam (zie 22 April). f De heer H. van Reyendam, commies ter gemeente secretarie van Haarlem, vroegere gemeentesecretaris en ontvanger van de voormalige gemeente Spaarndam. 16. Het Hervormde Jeugdhuis aan de Herenweg te Heem stede in gebruik genomen. t 22. f De heer J- J- C- Ophuysen, pionier van het Haar lemse speeltuinwerk, secretaris van het Haarlems Ver bond van Speeltuinverenigingen. Begonnen wordt met de bouw van de Gravenstenenbrug (zie 9 November).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 101