7° FEBRUARI—MAART 23. De afdeling Haarlem van het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling viert haar vijf en twintigjarig bestaan. Tot rechter-plaatsvervanger bij de Haarlemse rechtbank is benoemd Mr A. H. van de Veen te Amsterdam. MAART 1. De gemeenteraad besluit garant te zijn voor de lening van 675,welke het Diaconessenhuis heeft gesloten voor uitbreiding van het ziekenhuis; verleent eervol ontslag aan Dr C. Brouwer, als leraar aan de H.B.S. b en besluit tot aankoop van een triptiek uit de school van Gerard David ten bate van het Frans Halsmuseum. 7. De inventaris van de stalhouderij van wijlen H. J. Feye, die vele jaren de paardentractie in Haarlem verzorgde, wordt geveild. 1 o. In het Krelagehuis wordt een damesvoorjaarsbeurs van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Haarlem, gehouden. Officiële opening van de doortrekking van de Delftlaan van de jeugdherberg 'Jan Gijzen' tot de Rijksstraatweg. 11. Mgr H. T. J. van Vlijmen, emeritus-bisschop der Oud- Katholieke Kerk, viert zijn tachtigste verjaardag. De heren G. van Huis en J. de Leeuw, die veertig jaar werkzaam zijn bij de Noord Zuidhollandse Vervoer maatschappij, ontvangen de bronzen eremedaille, ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau. De kelder van restaurant Brinkmann wordt door de sociëteit 'Teisterbant' officieel in gebruik genomen. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers (U.V.V.) wordt in de hal van het stadhuis een receptie gehouden. De voetbalclub 'Schoten' viert het veertigjarig bestaan met een receptie in 'Royal'. 15. De luidklokken voor de R.K. begraafplaats Sint Bar bara en voor de Sint Josephkerk aan de Jansstraat wor den in gebruik genomen. 19. f Mejuffrouw A. L. Willink, ambachtsvrouw van Ben- nebroek (zie 30 October).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 102