APRIL Mejuffrouw Dr F. C. van Hasselt, vrouwenarts, is vijf en twintig jaar verbonden aan het Sint Elisabeths Gast huis. In een bijeenkomst in het verversingshuis 'Groe- nendaal' te Heemstede neemt Mevrouw E. van den BoschDe Jongh afscheid als presidente van het Ne derlands Padvindstersgilde en wordt benoemd tot offi cier in de orde van Oranje-Nassau; haar opvolgster is Mevrouw J. van NispenVan Wely te Heemstede. 3. De heer C. Hollander, conducteur bij de Noord Zuid hollandse Vervoermaatschappij, die veertig jaar in dienst van de maatschappij is, wordt toegekend de bron zen medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De heer J. G. M. van Walsem te Heemstede vijf en twintig jaar arts. In de Führopschool in Haarlem-Noord wordt de mil- lioenste Maandagcent aangeboden aan het Indonesisch jeugdcentrum, ten bate van de t.b.c.-bestrijding in In donesië. 5. In het gebouw van de Provinciale Griffie is de stich tingsakte gepasseerd van het nationale park 'De Ken- nemer Duinen' (zie 12 April). x o. 'De Jonge Kerk' houdt voor de provincies Noordholland, Zuid Holland en Utrecht een toogdag in de Grote Kerk. Loting van het zangconcours, ter gelegenheid van het gouden jubileum van het Gemengd Koor 'Polyhymnia' (zie 29 Mei), f Arts J. Leih. 12. De gemeenteraad besluit deel te nemen aan de stichting het nationale park 'De Kennemer Duinen' (zie 25 April). 13. In gebruik neming van een nieuw gedeelte en van het na de brand gerestaureerde gedeelte van het Coorn- hertlyceum aan de Oosterhoutlaan. f Mejuffrouw E. M. Schouten, lerares aan de Haar lemse Huishoud- en Industrieschool. 15. De Haarlemse Jongemannen Vereniging viert haar vijf en negentig-jarig bestaan. 14. Burgemeester Mr P. O. F. M. Cremers opent in hotel Royal de afdeling 'Chez Madame Benelux'. Dit is de 72

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 104