76 MEI 1Viering van Koninginnedag en van de 1 Meidag. Op een bijeenkomst van oude geestverwanten voert de mi nister-president Dr W. Drees het woord. De oudste tabakswinkel 'De gekroonde Moor' aan de Grote Houtstraat bestaat honderdvijftig jaar: de zaak krijgt het praedicaat 'Koninklijk' en de eigenaar de heer J. van der Pigge de titel van 'hofleverancier'. Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de Oranjebond 'Prinses Juliana' in het Amsterdamse kwar tier wordt de voorzitter de heer G. F. van Dijk toege kend de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. 2. Benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau dok ter C. Kroon te Aerdenhout. De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt haar congres in het Concertgebouw. Het Wit-Gele Kruis opent het eerste consultatiebureau voor zuigelingen. 5. De heer H. J. Bouman is vijftig jaar bestuurslid van de Koninklijke Nederlandse Bond van oud-onderofficie ren. 4. 1 er herdenking van de gevallenen in de oorlog worden gedenkplaten onthuld in het bureau van politie aan de Smedestraat, op het voorplein van de Lutherse Kerk aan de Witte Herenstraat en in de aula van het Kenne- mer Lyceum te Overveen. 7. Viering van het honderdjarig bestaan van de Vincen- tius Vereniging. De voorzitter, Ir P. C. van der Heyden, wordt benoemd tot ridder in H. Gregorius (zie 4 Juni). 9. De heer A. P. Metselaar, veertig jaar werkzaam als wagen voerder bij de Noord Zuidhollandse Vervoer maatschappij, wordt toegekend de bronzen eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. 1 o. Jaarlijkse bijeenkomst en stille tocht naar de erebegraaf plaats aan de Zeeweg van leden der vereniging van ex- politieke gevangenen. 11. De Franse regering benoemt tot officier van het Legioen van Eer de heer S. Elte. 12. Op het weiland in het Bos en Vaartkwartier stort een

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 108