79 JUNI h Prinses Margriet onthult te Spaarndam een beeld voor de Nederlandse Jeugd, dat de Algemene Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer op de Woerdersluis had laten plaatsen; Koningin Juliana en prinses Ma rijke wonen de plechtigheid bij. Met de Piet He maakt de koninklijke familie een tocht op het Noorder De^twintigduizendste candidaat doet het verkeersexa- 8 Congres van de Nederlandse Spaarbankbond; de deel- nemers worden officieel op het Stadhuis ontvangen, t De heer L. Th. C. Lourijsen, kunstschilder. - De heer M. Lugt, oud-directeur van het kantoor Haar- em van de Rotterdamse Bank. De heer H. J. Wesseling, kunstschilder. De heer P. Korver, conducteur bij de Noord Zuidho - landse Vervoermaatschappij, wordt toegekend de bron zen eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau wegens 40-jarig dienstverband De Stichting Pensioenfonds der Koninklijke Shell doe een aanbod aan de directie van de N.V. Haarlemse Hy potheekbank over verkoop der aandelen; de aandeel houders gaan op het aanbod in en later wordt besloten de naam der bank te veranderen in N.V. Haarlemse Bank voor Hypothecaire Financiering. De Clara-stichting te Zandvoort, de afdeling sanatorium voor t.b.c.-patiënten van het Sint Elisabeths Gasthuis, wordt officieel in gebruik genomen. De gemeenteraad besluit tot het verlenen van mede werking aan de bouw van 182 montage-woningen en elf woningen op een terrein, ten Westen van de Rijks straatweg en ten Zuiden van de Jan Gij zen vaart. Ter gelegenheid van het feit, dat het vijftig jaar geleden is, dat het standbeeld van Frans Hals werd onthuld, legt de heer D. J. A. Geluk, als voorzitter van Haar lems Bloei' een krans bij het standbeeld. Het Gewestelijk Arbeidsbureau geeft op twee bijeen komsten voor tweeduizend belangstellenden inlichtin gen over emigratie naar Australië. 10. 12. i3 14- 15-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 111