8o JUNI 16. De entree van het Frans Halsmuseum is in haar oude aspect hersteld. 17. Achter het Tehuis voor ouden van dagen aan de Scho tersingel wordt de speeltuin van de vereniging 'Frans Hals' geopend. 18. Ds B. van Gelder doet zijn intrede als predikant bij de Nederlands Hervormde Gemeente te Haarlem; hij zal als jeugdpredikant optreden. 19. De politiepost aan de Amsterdamsevaart is verbouwd, f De heer F. Duyn, vroeger bestuurslid van het Cen trum-comité van Koninginnedag. 20. Dr G. Kraus, benoemd tot hoogleraar aan de Univer siteit te Groningen, neemt afscheid als geneesheer-direc teur van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort (zie 4 Juli). 21. Aan Dr J. Bartstra te dezer stede wordt op voorstel van de commissie voor geschied- en oudheidkunde de prijs voor meesterschap 1.000,van de Maatschap pij der Nederlandse Letteren toegekend voor de periode 1944—1949- De Planologische Dienst publiceert een rapport over de toekomstige ontwikkeling van Noordholland. 23. De heren B. J. van Liemt, ondercommandant en P. B. Kerkhoff, hoofdbrandmeester, zijn veertig jaar bij de brandweer. 24. De N.V. Technische Maatschappij Heringa en Wuth- rich viert haar vijftigjarig bestaan. Officiële opening van de Haarlemse Sportweek. Dom. Paulus Andriessen wordt in de Basiliek door de bisschop van Haarlem tot 38e abt van de regale abdij van Egmond gewijd. In de afgelopen nacht is de agent van politie J. Bultje tijdens surveillance nabij de Vergierdeweg door een acht en twintigjarige inbreker neergeslagen; J. Bultje wordt later toegekend de bronzen eremedaille, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau. Viering van het vijf en twintigjarig bestaan van Nazorg; het hoofd van deze dienst, de heer E. P. Schuyt wordt benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 1

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 112