JULI De attributen, vroeger toebehorende aan de Zandvoort- se dwerg Paap en de Haarlemse reus Cajanus zullen in Zandvoort worden tentoongesteld. 8. Dr C. Spoelder, rector van het Stedelijk gymnasium, houdt een afscheidsreceptie voor oud-leerlingen (zie 27 September). f De heer J. M. C. Hoog, directeur van C. B. van Tu- bergens Bloembollen- en Zaadhandel. 9. De heer L. Geers, vroeger halte-chef van de N.Z.H.V.M. aan de Tempeliersstraat, wordt toegekend het gouden erekruis Pro Ecclesia et Pontifice. 11. f Mevrouw W. J. C. BlombergZeeman, erelid van de kerkeraad der Remonstrantse Gereformeerde gemeente en schrijfster van kinderboeken en van verhalen. 12. Benoemd tot rechter-plaatsvervanger bij de Haarlemse rechtbank Mr D. van Leyden, substituut-griffier. 13. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd neemt Dr C. Brouwer afscheid als leraar Duits van de H.B.S. b. 14. Ter gelegenheid van de jaarlijkse bloemenweek, welke Zaterdag 15 Juli begint, wordt in het Concertgebouw de tentoonstelling 'Bezigheid en fantasie' gehouden. De heer H. J. L. Klein Schiphorst, oud-lid van de ge meenteraad vijf en zeventig jaar. 17. Mr Dr F. A. Bijvoet vijf en twintig jaar te dezer stede als advocaat en procureur gevestigd. 19. Ter gelegenheid van het vijf en zestigjarig bestaan van de Haarlemse Roei- en Zeilvereniging 'Het Spaarne' wordt de vereniging het praedicaat 'Koninklijke' ver leend. Met ingang van 1 September is benoemd tot directeur van de Middelbare school voor Meisjes 't Kopje te Bloemendaal de heer J. B. Möllenkamp, vroeger rector in Indonesië. 21. f Mr K. S. van Kappen, Aerdenhout, oud-directeur van de Algemene Hypotheekbank te Amsterdam. 22. De Haarlemse Zwem- en poloclub H.V.G.B. viert het vijftigjarig bestaan met een receptie en een internatio- 82

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 114