83 - JULI naai waterpolotournooi met deelneming van Joegosla- ven en Fransen. In Haarlem wordt het jaarlijkse bloemencorso gehou- fMgr F. B. J. M. Fxlbry, plebaan van de Basiliek aan de Leidsevaart. De vergadering van de Provinciale Staten besluit tot aankoop van een flatgebouw aan de Eksterstraat voor huisvesting van personeel van de Provinciale Water staat en verleent Gedeputeerde Staten machtiging tot aankoop van perceel Nieuwe Gracht 51 voor uitbrei ding van de dienst van de Provinciale Waterstaat 26 Tot voorzitter van de raad van bestuur van de Rijks verzekeringsbank is benoemd Mr G. Jansen te Heem- De gemeenteraad besluit tot verhoging van de laagste verplegingstarieven van het Sint Elisabeths Gasthuis, tot inrichting van de Vleeshal tot tentoonstellingsge bouw en voor het houden van bijeenkomsten (zie 23 September) en tot oprichting van filialen van de Stads Bibliotheek en Leeszaal in het gebouw Generaal van Merlen' aan de Schouwtjeslaan en in het Jeugdhuis te Opgerich^is de afdeling Haarlem van de vereniging 'Koningin Wilhelminafonds' (kankerbestrijding). 27. De heer H. Renne, directeur van de Gemeentelijke Rei nigingsdienst viert zijn zilveren jubileum in dienst der 28. Het Hervormde kerkblad voor Haarlem wordt opge heven en opgenomen in het landelijke Hervormde Weekblad. 29. In Heemstede wordt een internationaal jeugdrijcon- cours gehouden. 31. Tijdens de Maandagmarkt op de Botermarkt wordt des morgens om elf uur een visventer door een kellner uit minnenijd vermoord, (zie 23 November). Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leet- tijd neemt de heer D. Andrea afscheid als gemeente ontvanger.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 115