- 85 - AUGUSTUS—SEPTEMBER 27. In het ziekenhuis Joannes de Deo is een verplegerspavil- Zufter^GERMANA, oprichtster van het Meisjeslyceum 'Sancta Maria'. 28 t Ds T. H. van der Giessen, president in algemene dienst der Generale Synode der Nederlandse Hervorm de Kerk en geestelijk verzorger van het Marine Hos pitaal te Overveen. SEPTEMBER 1. De heer A. D. Paulus, gepensionneerd commies der do meinen ontvangt ter gelegenheid van zijn gouden jubi leum de gouden medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau en de heer H. A. C. M. Vrins, controleur bij de Noord Zuidhollandsche Vervoermaatschappij, de zilveren medaille. 9. Wegens vertrek naar Rotterdam neemt Dr W. R. M. Noordhoff afscheid als predikant der Remonstrants Gereformeerde Gemeente (zie 3 December). 4. Mr J. A. de la Hayze vijf en twintig jaar notaris te Heemstede. 5. De heer J. C. Tadema, uitgever, viert zijn tachtigste verjaardag. 6. In de hal van het Christelijk Lyceum wordt een ge denkteken ter nagedachtenis van de vroegere rector Dr J. van der Elst onthuld. De gemeenteraad besluit tot verbetering van het in dustrie-terrein in de Waarderpolder, waarvoor credie- ten nodig zijn. 7. De heer C. W. Straathof bedankt als lid van de ge meenteraad en wordt opgevolgd door de heer P. G. M. Ottolini. In Teylers Museum wordt een demonstratie gegeven op een zogenaamd Huygensorgel, dat op initiatief van Prof. Dr A. D. Fokker is gemaakt met grote en kleine halve tonen. 9. f De heer Job Steynen, Bloemendaal, schrijver van ro mans.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 117