JAARVERSLAG 1950 In het achterliggende jaar kon het bestuur de leden weder om een aantal lezingen bieden en wel op 30 Januari, toen onze Voorzitter sprak over de 'Geschiedenis, ontwikkeling en organisatie van onze brandweer', op 3 Maart toen Dr A. van der Boom een voordracht met licht- en kleurlichtbeelden hield over 'De Oude Sint Bavo als monument van middel eeuwse bouwkunst', op 3 April gevolgd door een lezing met vele lichtbeelden over 'De Luchtfoto's in dienst van de weten schap' door de directeur van de topografische dienst, de heer CAT von Freytag Drabbe. Deze reeks werd besloten door Mejuffrouw Dr G. H. Kurtz, die op 27 April sprak over 'Kenau Simonsdr. Hasselaar, legende en waarheid Voor Maandag 3 Juli convoceerden we de leden tot de Algemene Vergadering in het verenigingsgebouw De Hoofd wacht. De Voorzitter herdacht in de aanvang het overleden oud-bestuurslid R. D. Baart de la Faille, die na een zit- tingstijd van 19371946 om gezondheidsredenen moest be danken. Veel nuttige arbeid heeft hij voor onze vereniging verricht en voor zijn talrijke bemoeiingen en liefde ten dienste van Haerlem gedenken wij hem met eerbiedige dank. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden door de vergadering bekrachtigd, nadat de heer B. C. Heems kerk namens de financiële commissie het voorstel had inge diend de penningmeester voor zijn zorgvuldig en zuinig be- heer te dechargeren, d ot leden van deze commissie werden be- noemd de heren J. W. Barnhoorn en H. Korringa, tot hun plaatsvervangers de heren W. J. Gorter en A. Overmeer. De beide aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden t.w. P. A. Dijkema en Mr C. M. J. de Jongh werden bij acclamatie herbenoemd. In de plaats van de heer Ir G. F ried- hoff, die wegens zijn benoeming tot rijksbouwmeester Haarlem ging verlaten, werd gekozen Ir H. A. Breuning, hoofdingenieur bij openbare werken. Het vertrek van Ir Friedhoff, die van 1938 af deel uitmaakte van het bestuur, is een groot verlies, daar ontelbare malen deskundig advies door hem is uitgebracht. Wij vertrouwen in zijn opvolger een waardig plaatsvervanger te hebben gevonden. Na een overzicht van de plannen van het bestuur en de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 11