OCTOBER—NOVEMBER vroeger bewoond, door de ambachts vrouwe, Mejuf frouw Willink. 26. Onthulling van een monument aan de Westergracht, opgericht ter nagedachtenis van hen, die ter plaatse in 1944 door de Duitsers zijn neergeschoten. +De heer H. Carlee, bekend bloemenkweker. 27. De heer W. L. Nolke, oud-leraar Gymnasium en lid van de kerkeraad der Evangelisch Lutherse Gemeente. 29. De R.K. Rederijkerskamer 'Alberdingk Thijm' houdt een receptie ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan. NOVEMBER 1In gebruik neming van de fabrieken in Beverwijk van de Koninklijke fabriek van spoorwagens J. J. Beynes, die de gebouwen aan het Stationsplein verlaten heeft. 4. De nationale reserve houdt een mars, een défilé en een bijeenkomst. Ter gelegenheid van zijn veertigjarig toneeljubileum wordt Cor Ruys in de Stadsschouwburg gehuldigd. 7. f De heer G. Veldheer, beeldhouwer. De vergadering der Provinciale Staten verleent eervol ontslag aan Ir W. Snellen, als directeur van het Pro vinciaal Electriciteitsbedrijf Noordholland en benoemt tot opvolger Ir J. den Boesterd uit Rotterdam. 8. f h>e heer F. Mugge, leraar Engels aan de H.B.S. a. De gemeenteraad besluit een crediet van 679-°00> beschikbaar te stellen voor het bouwrijp maken van gronden ten zuiden van de Amsterdamse Vaart. 9. Officiële in gebruik neming van de Gravestenenbrug. 11. f De heer W. Snitker, Heemstede, journalist. 15. Mgr J. P. Huibers, R.K. bisschop van Haarlem, viert zijn vijf en zeventigste verjaardag. 17. In het Frans Halsmuseum wordt een eretentoonstelling van werken van Kees Verwey gehouden. De gronden van 'De Kennemer Duinen' te Overveen zijn voor het publiek opengesteld. 23. De Haarlemse rechtbank veroordeelt een kellner,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 120