8g NOVEMBER—DECEMBER wegens moord op een viskoopman op de Botermarkt, tot vijf jaar gevangenisstraf. 25. Onthulling van een monument voor gevallenen nabij de Jan Gijzenbrug. 27. Heropening van het Volksdouchebadhuis aan het Leid- seplein. 28 Op het orgel van de Grote Kerk wordt een nieuw beeld, voorstellende 'Asaph', geplaatst, ter vervanging van het vermolmde. 29. De gemeenteraad benoemt tot rector van het Stedelijk gymnasium Dr K. Huybregtse, leraar aan het Gym nasium. Installatie van het Wijkcomité voor Haarlem-Noord, ten Noorden van de Jan Gijzenvaart. DECEMBER 3. Ds J. M. Leendertz neemt wegens emeritaat afscheid als predikant der Verenigde Doopsgezinde Gemeente (zie 10 December). Ds J. J. Hille doet zijn intrede als predikant bij de Remonstrants Gereformeerde Gemeente. 10. f De heer J. H. van Oosten, vroeger lid der hoofdredac tie van de Nieuwe Haarlemse Courant. Dr Mr J. A. Oosterbaan doet zijn intrede als predikant der Verenigde Doopsgezinde Gemeente. Vier uit Indonesië gerepatrieerde militairen, onder wie de Haarlemmer P. Pennaerts, zijn per jeep-express teruggekeerd en worden te dezer stede gehuldigd. 12. f Dr A. van Eldik, oud-inspecteur van de Verzekerings kamer. 14. f Ds H. W. Duyvendak, predikant bij de Nederlands Hervormde Gemeente te Heemstede, speciaal belast met de geestelijke verzorging op de inrichting 'Meer en Bos'. De Franse regering benoemt Anton Molkenboer tot ridder van het Legioen van Eer. 18. De vergadering van de Algemene vereniging voor Bloembollencultuur besluit tot verbouwing en verbe-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 121