go DECEMBER tering van het Krelagehuis over te gaan, waarvoor de bouwkosten op 270.000,en de ventilatie- en verwar- mingskosten op 85.000,worden geraamd. Meege deeld wordt, dat 1950 een bijzonder jaar voor de export van bloembollen was; reeds is voor één millioen gulden geëxporteerd. 20. De gemeenteraad besluit mee te werken aan de bouw van zestig etagewoningen, negen duplexwoningen, benevens acht beneden- en acht bovenwoningen aan de Roerdompstraat, Vondelweg en Nachtegaalstraat, waar voor een bedrag van 672.000,nodig is en welke wo ningen onder beheer komen van de vereniging 'Zorg vliet'; een crediet van 700.000,wordt beschikbaar gesteld voor de aankoop van een watergasinstallatie ten behoeve van het Gasbedrijf, een crediet van 5.000.000 voor uitbreiding van het distributienet electriciteit, een crediet van 50.000,in het garantiefonds voor de 'Flora', internationale bloemententoonstelling in 1953, een crediet van 3.800,voor het treffen van voorzie ningen aan het Huis van Looy en een crediet van 7244°>voor aanleg van straten in Haarlem-zuid west; aanvaard wordt voor het Frans Halsmuseum een schenking van schilderijen van mevrouw G. Walbrink- OUD. De woningstichting 'Het Oosten' viert haar vijf en twintigjarig bestaan. 21. De vergadering der Provinciale Staten van Noordhol land keurt de begrotingen voor 1951 goed en besluit, ter verzekering van een ongestoorde watervoorziening met de gemeente Amsterdam over te gaan tot het op richten van een naamloze vennootschap, genaamd Wa- tertransportmaatschappij Rijn—Kennemerland en deel te nemen in het maatschappelijk kapitaal voor een be drag van 50.000,en Gedeputeerde Staten te mach tigen een bedrag van een hoogste 11.200.000,— ter beschikking te stellen voor de uitwerking van een rivier- en duinplan en het leggen van een transport leiding van de inrichting te Jutfaas tot aan Leiduin (Vogelenzang).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 122