gebruikelijke rondvraag behoorde ook deze samenkomst weer tot het verleden. Op 23 September togen we naar Amersfoort. Na een be zoek aan het Museum Flehite, volgde de ontvangst ten stad- huize door Burgemeester en Wethouders. De Voorzitter kreeg gelegenheid de burgervader te bedanken voor zijn woorden van welkom, de gastvrije ontvangst en de historische uiteenzetting en het Gemeentebestuur tevens op het hart te drukken het schone in de stad te bewaren, daarbij in verband met de plannen inzake een demping van een goed deel van de Beek wijzend op het kwaad, dat Haarlem door het dicht- werpen van vrijwel alle grachten heeft gesticht. Na de lunch werd de wandeling onder leiding van enkele leden van Flehite voortgezet, zodat een goede indruk van de oude stad en van de herstelwerkzaamheden werd verkregen. Tot slot volgde het gebruikelijke kopje thee en de reis naar huis. Een woord van dank aan de ontvangende vereniging en aan de heer G. Adriaans, die het initiatief tot het bezoek nam, is zeer zeker op zijn plaats. De traditionele najaarswandeling op Elswout volbrachten we op 2i October. De wintercampagne werd op 23 November ingezet met een voordracht met lichtbeelden over Oud Haar lem door onze Voorzitter. Alle bijeenkomsten waren zeer goed bezet de kroonzaal van Brinkmann was somtijds haast te klein ook de uitstap jes verheugden zich in de belangstelling van zeer velen, zodat met het bestuur de toehoorders en de deelnemers tevreden kunnen zijn. Het Jaarboek 1949 zag in het midden van het jaar het licht. Moge het U menig onderhoudend en leerzaam uur hebben bezorgd. Wie zich de bezitter mag noemen van deze jaarboe ken en van onze andere uitgaven heeft een schat aan Haar lemse gegevens en wetenswaardigheden tot zijn beschikking. Dat steeds zovelen bereid zijn belangeloos hun medewerking te verlenen bij het tot stand komen van deze uitgaven kan niet voldoende worden gewaardeerd. Met uitzondering Van Augustus kwam het bestuur maan delijks bijeen. Veel tijd kostte de voorbereiding van hetgeen de leden geboden werd. Daarnaast wijdden we ons aan vele I

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 12