zaken, waarvan ik U slechts zal noemen het herstel van een aantal' gevels t.w. Doelstraat 35, Spaarne 42, Warmoesstraat te Grote Houtstraat 119, Jansstraat 85, Frankestraat 13 en ik, Bakenessergracht 11 en 13, Jansstraat 48. Sommige res tauraties zijn reeds uitgevoerd. De overige percelen hebben onze aandacht. De Vereniging van Christelijke Historici verleenden wij voor haar jaarvergadering gastvrijheid in De Hoofdwacht op 17 April, ook de jaarlijkse prijsuitreiking van de Vereniging Tot Vermaak en Nut geschiedde in dit gebouw. Voor het herstel van de Molen De Sandhaas te Santpoort werd een subsidie verstrekt, evenals voor het proefschrift van Dr Jac. van Loenen over de Haarlemse Brouwindustrie vóór 1600. De oudheidkundige vereniging Flehite te Amersfoort ont ving van ons advies hoe te handelen nu het Gemeentebestuur aldaar besloten heeft tot gedeeltelijke demping van de Beek als gevolg van vermeende eisen van het verkeer. De ontsierende Coca Cola reclame aan het begin van de Dreef voerde tot een bespreking met de Schoonheidscom missie. De tweede krantenkiosk op het Houtplein gaf ons een brief in de pen gericht tot Burgemeester en Wethouders van Haarlem, inhoudende het verzoek dergelijke ontsierende bouwsels slechts in uiterste noodzaak toe te laten. De plannen van het Gemeentebestuur van Bloemendaal inzake een ver keersplein op het kruispunt Bloemendaalse weg/ Julianalaan verhoogden onze waakzaamheid. Vertegenwoordigd waren wij op het congres van de Ver eniging Roterodamum en op de feestelijkheden ter gelegen- heid van het $o-y<uci!g bestaan van onze zustervereniging Amstelodamum. Voor de tentoonstelling Vroedmeester, Pillendraaier en Liefhebber der natuur in het Waaggebouw te Amsterdam stonden wij een kraamkloppertje af. De Vereniging meldde zich aan als lid van het Nederlands Comité voor geschiedkundige wetenschappen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 13