Ten geschenke ontvingen we wederom een aantal foto's en prentbriefkaarten, een optica prent van het Kasteel te Heemstede zo fantastisch van opzet, dat herkenning slechts mogelijk is door het Heemsteedse wapen boven de ingangs poort, en het gedenkboek van de 75-jarige dansacademie Martin. De acte van oprichting van de Stichting Restauratiefonds Vereeniging Haerlem werd op 1 Februari gepasseerd en het verheugt ons, dat zowel van Rijks- als van Gemeentewege een subsidie werd verleend. Zodoende zijn wij reeds in staat geweest gelden voor het herstel van gevels beschikbaar te stellen. Wij vertrouwen, dat de werkzaamheden van de Stichting zullen toenemen, naarmate haar bestaan meer be kendheid verwerft. Onze concierge B. Cornet vervulde nauwlettend zijn functie, terwijl de heer F. H. Benraadt naarstig voortwerkte aan de catalogisering van de inventaris van De Hoofdwacht. Thans aan het einde van het verslag past een laatste blik achterwaarts. De voorbereiding van het Jaarboek 1950 werd ter hand genomen. Een drietal zeer lezenswaardige artikelen kregen wij voor plaatsing ter beschikking. Ook een tiental necrologieën zullen verschijnen. De nog steeds stijgende kosten van papier en drukken nopen ons tot beperking en zo is het te verklaren, dat vele verdienstelijke overleden inwo ners van Haarlem en omstreken slechts in de kroniek kunnen worden genoemd. Moge ook door deze simpele vermelding hun nagedachtenis voortleven! 1951 zal ons het 50-jarig bestaan brengen. De eerste halve eeuw van ons bestaan wordt dan afgesloten en met nieuwe moed aan de tweede helft begonen. Mogen de komende jaren voorspoed brengen aan onze vereniging, zodat zij haar zegenrijke arbeid nog krachtiger zal kunnen voortzetten. P. A. Dijkema

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 14