9 hiervan schone vruchten geplukt, toen hij in 1914 werd over geplaatst naar de nieuw gebouwde school aan de Vijverweg. Deze school is in 1926 gesplitst in een L.S. en een U.L.O. school. De 'IJzerman-School' kreeg een grote naam in Neder land en Indië. Hij was een groot kindervriend, die de kinderziel uitne mend aanvoelde. Hierdoor ontstond op de school, ondanks de strakke leiding, een sfeer van vertrouwelijkheid. Ook bleef hij voor oud-leerlingen steeds een warme belangstelling koesteren. Bij zijn 40-jarig jubileum op 15 Januari 1926 en bij zijn afscheid in 1931 is hem de hulde gebracht, die hij verdiende. Op maatschappelijk gebied heeft de heer IJzer man veel nuttig werk verricht. Lange jaren was hij secretaris van het Witte Kruis; niet minder dan 25 jaren secretaris van het aloude leesgezelschap Bloemendaal; vele jaren is hij secretaris geweest van de Afd. Bloemendaal van het Centraal Genootschap en Hoofdbestuurder van deze instelling. De stichting van het Boschhuis te Nunspeet is mede aan zijn ijver te danken. Voorts was hij secretaris van de Commissie tot wering van schoolverzuim sinds 1901 en lid van de Com missie van toezicht op het L.O. De laatste jaren heeft hij zich vooral gewijd aan zijn lieve lingsvak: geschiedenis. Voor het gemeente-archief verscheen van zijn hand een brochure over de grote veranderingen, welke in Bloemendaal sinds 1896 hebben plaats gegrepen. Een zware slag trof hem toen in 1944, tijdens zijn evacuatie in Nunspeet, zijn zoon en zijn oudste kleinzoon bij de Woeste Hoeve werden gefusilleerd. Het getuigt van zijn geweldige geestkracht en zijn onver woestbaar geloof in Gods genade, dat hij deze zware slag nog 6 jaren heeft overleefd. D. Kuiper

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 23