Dr arie trouw 3 Juni 1891—3 Juni 1950 De 3de Juni 1950, op zijn 59ste verjaardag, overleed te 's-Gravenhage Dr Arie Trouw, predikant aldaar en eerder, van 1921 tot 1933, voorganger van de vereniging van vrijzin nig hervormden te Haarlem. Geboren te Rockanje, studeerde hij godgeleerdheid te Leiden, waar hij 26 Januari 1917 zijn theologisch candidaatsexamen aflegde en 3 November 1917 zijn voorbereidend kerkelijk. Toegelaten na een proefpreek op 12 December 1917 tot de evangelie-bediening werd hij 4 Augustus 1918 predikant te Heenvliet, vanwaar hij drie jaar later naar de Spaarnestad kwam. Hier bleef hij 12 jaar; op 28 Mei 1933 verwisselde hij zijn standplaats voor Den Haag. Deze overgang viel min of meer samen met een keerpunt in zijn persoonlijk bestaan. Zijn laatste jaren in Haarlem brachten hem door de ziekte en het overlijden van zijn eerste vrouw veel zorgen en verdriet; maar ten slotte vond hij er ook zijn tweede echtgenote en bij haar nieuw, innig huiselijk geluk. Kort nadat aldus zijn levenslijn zich uit een diepte punt van leed opwaarts weer had omgebogen, vertrok hij voor zijn nieuwe taak. Geen geringe; hij vond ginds een kleine afdeling van enige honderden zeer verspreide leden, zonder kerkgebouw, met een godsdienstonderwijzer, en dat was al. Hij vatte haar aan met al de grote toewijding en bezieling, die in hem was en welke in zijn Haarlemse tijd mede de in 1922 opgerichte Heemsteedse afdeling van de 'Nederlandse Protestanten bond' ten goede was gekomen; er verrees een eigen kerk aan de Houtrustweg, het ledental liep op tot bijna 3000 bij zijn heengaan, er kwamen te hunnen gerieve ook diensten in het bij het bombardement van 1945 vernielde Engelse kerkje in het Bezuidenhoutkwartier, tot het voor één man te veel werd en in 1940 er een tweede predikant bij kwam. Daarbij beperkte hij zich geenszins tot enkel zijn gemeen tewerk. In 1932 maakte hij een reis door Indië en bracht er zijn sterkende en tot bezinning dringende woorden op tal van afgelegen plaatsen in het schone eilandenrijk tot verheffing van velen, die hun stoere en moeizame arbeid in omstandig heden verrichtten, welke zo dikwijls een zekere geestelijke

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 24