Mr EBELINA VAN ECK-THIEL 6 November 189327 Juni 1950 Ebelina Thiel werd op 6 November 1893 te Vreeland geboren. Enkele jaren later vestigden haar ouders zich te Haarlem en dit zou haar woonplaats blijven tot aan haar overlijden in 1950. Reeds als kind onderscheidde zij zich door haar helder verstand, critische geest, grote eerlijkheid en krachtig rechts gevoel, maar daarnaast door hartelijkheid, hulpvaardigheid en sociaal gevoel. Al deze eigenschappen heeft zij later in ruime mate ontwikkeld ten bate van haar gezin en de ge meenschap. Zij liep het Gymnasium te Haarlem af, studeerde te Amsterdam in de Rechten en beëindigde haar studie in 1917. Dat zij evenmin van juridische scherpzinnigheid als van practisch inzicht verstoken was, bleek al spoedig, toen zij na haar promotie in de Haarlemse balie was opgenomen en als medewerkster een plaats gevonden had op het kantoor van haar vader, Mr J. H. Thiel. De vrouwelijke advocaat was toenmaals een nog zeldzame verschijning in de rechtzaal en zo is in die kwaliteit door haar vaak baanbrekend werk- verricht. In 1920 in het huwelijk getreden met Mr M. A. van Eck bleef zij nog vele jaren de rechtspractijk uitoefenen. Met toewijding gaf zij zich aan haar beroep en vele rechtzoeken- den vonden bij haar steun in hun moeilijkheden. Vermel ding verdient, dat zij jaren lang een bijzonder spreekuur heeft gehouden voor adviezen ten behoeve van de leden der Vereniging van Huisvrouwen, welke vereniging indertijd door haar moeder^ Mevrouw Th. ThielWehrbein, was opgericht. Ondanks haar drukke werkzaamheden in gezin en beroep gaf Mevrouw van Eck nog uiting aan haar warme belangstelling voor de openbare zaak, speciaal op het gebied van het Onderwijs, door zitting te nemen in verschillende besturen o.a. dat van de Haarlemse Montessorischool, van de voormalige Kweekschool voor Onderwijzeressen en van de Afd. Haarlem der Mij tot Nut van 't Algemeen. Ook was zij lid van het afdelingsbestuur van de Vrijzinnig-Democra tische Bond en deed in 1939 haar intrede in de Raad der gemeente als afgevaardigde van genoemde partij. Door haar grote kennis van zaken en objectief oordeel deed zij ook daar

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 35