JOHANNES MARIUS CORNELIS HOOG g September 18658 Juli 1950 Onder de bloembollenfirma's heeft de N.V. Van Tuber- gen steeds een bijzondere plaats bekleed. Van de oprichting af streefde de stichter C. G. van Tubergen er naar, zijn zaak een eigen karakter te geven. Naast de teelt der handelssoorten legde hij zich toe op de vaak lastige cultuur van minder be kende bol- en knolgewassen en kon hij artikelen leveren, die men bij anderen tevergeefs zou zoeken. Hij verzekerde daar door zijn zaak een bijzondere reputatie, die ook weldra tot het buitenland, met name in Engeland, doordrong, waar voor het nieuwe en minder bekende op plantengebied levendige belangstelling bestaat. Dat dit karakter der N.V. zich niet alleen kon handhaven, maar steeds meer op de voorgrond kwam, is te danken aan de gebroeders Hoog, die als jongelui in de zaak van hun on gehuwde oom werden opgenomen om daarvan later direc teuren te worden. Slechts twee jaar na zijn jongere broeder Thomas Marinus (zie Haerlem Jaarboek 1948) overleed op 8 Julil 1950 Johan nes Marius Cornelis Hoog op 84-jarige leeftijd. Geboren te Pamekassan op Madoera N.O.I. uit het huwelijk van E)s Xh. Hoog en Mevrouw 1. HoogVan 1 ubergen, kwam hij op 4-jarige leeftijd in Nederland terug, waar zijn vader ver schillende predikantsplaatsen bezette, o.a. te Bennebroek. De zoon bezocht toen de H.B.S. te Haarlem en vond een tehuis bij zijn oom op Zwanenburg, waar deze met zijn broeder en zijn zuster te midden der kwekerij woonde. Een orchideeën- kasje dat voor hem gebouwd werd, moedigde al spoedig zijn belangstelling in de plantenteelt aan en na eindexamen af gelegd te hebben, kwam hij op Zwanenburg in het bedrijf. De inzending der firma op de Internationale Bloementen toonstelling te Gent in 1893, door Hoog voorbereid en be staande uit een verzameling van 100 potten verschillende bol-, knol- en wortelgewassen, welke een gouden medaille met gelukwensen der jury verwierf, was zijn eerste grote suc ces op tentoonstellingsgebied.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 39