CHR. J. COHEN TERVAERT KOCH 23 Februari 186626 Maart 1950 Het is mij een groot genoegen een korte levens- en karakter beschrijving te mogen geven van Mevrouw Chr. J. Cohen Tervaert—Koch, omdat het altijd aangenaam is iets te zeggen van iemand, die men niet alleen hoogachtte, maar van wie men ook veel vriendschap ondervonden heeft. De vele bijzonder prettige eigenschappen van Mevrouw Cohen Tervaert maakten haar het middelpunt van een grote familie- en vriendenkring, terwijl zij in het maatschap pelijk leven een zeer geliefde en geziene figuur was. Een genoegen was het met haar samen te werken en van haar te leren. Met haar helder verstand en oordeel, haar uitgebreide kennis en haar bereidwilligheid anderen steeds met raad en daad bij te staan, was zij een steun voor ieder, die met haar in aanraking kwam. Zelfs gedurende de moeilijke oorlogs jaren, vol zorgen, waarvan ook zij ruimschoots haar deel heeft gehad, bleef zij altijd bewonderenswaardig vol goede moed. Mevrouw Cohen Tervaert is de 23ste Februari 1866 te Schiedam geboren, was korte tijd bij 't onderwijs, is na haar huwelijk naar Indië gegaan en in het jaar 1890 weer in Hol land en wel in Haarlem gekomen. Al spoedig was zij bestuurs lid van vele verenigingen, o.a. de Urgentieraad, tijdens de oorlog 19141918, van de Kennemer Keuken, tijdens de voedselschaarste in die tijd. Verder voorzitster van de Ver eniging tot Steun of tijdelijke Vervanging van de Huis vrouw, van de Vereniging voor Kinderverzorging en Op voeding en de Vereniging van Huisvrouwen. Ook was zij bestuurslid van de Josephine Butler Vereniging, de Plaat selijke Raad van de Nationale Vrouwenraad, het Kennemer Lyceum en van de Commissie van Toezicht op het Middel baar Onderwijs. Haar laatste levensjaren bracht zij voornamelijk in huise lijke kring door, waar velen haar nog bezochten en ieder welkom was. Met haar is zeer zeker een goede en hoogstaande vrouw heengegaan, maar mooie herinneringen hebben wij aan haar behouden. A. J. BeundersVroesom de Haan

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 45