YVONNE JOSEPHINE MARIE STEYNS 25 Augustus 190027 Januari 1950 Mejuffrouw Yvonne Josephine Marie Steyns werd ge boren te Utrecht op 25 Augustus 1900. Zij bezocht in deze stad de H.B.S. voor Meisjes, waar zij tot de litterair zeer begaafde leerlingen behoorde. Hoewel het aanvankelijk haar plan was Nederlands te studeren, liet zij zich in 1921 inschrij ven voor de opleiding Frans M.O. van de Maatschappij tot het Nut van het Algemeen. Na het behalen van het diploma M.O.A. zag zij zich genoodzaakt in haar eigen onderhoud te voorzien door het geven van privaatlessen en het aanvaarden van een werkkring als assistent-leidster aan de Montessori school te Maarsen bij Mejuffrouw A. Cohen Tervaert, werkzaamheden, die haar in staat stelden haar studie voort te zetten, onder leiding van de Professoren Valkhoff en Fehr. In 1927 slaagde zij voor het examen M.O.B. met een studie over Flaubert als 'sujet spécial'. In 1929 werd zij aangesteld als lerares aan de M.M.S. "t Kopje' te Bloemen- daal, waar zij, door haar bijzondere gaven van hoofd en hart en haar grote zin voor humor, spoedig de harten van haar leerlingen wist te veroveren. Uit deze tijd dateert o.a. de oprichting van de nog steeds florerende schoolvereniging, de 'Kopjesclub'. In 1933 werd haar het directoraat van de school aangeboden en benoemde het toenmalige Bestuur haar in de plaats van Mejuffrouw H. J. M. A. Barger, die om gezondheidsredenen aftrad. Deze taak, die zij met grote liefde en toewijding vervulde, heeft zij helaas niet mogen afmaken. Veel met élan ontworpen vernieuwingsplannen bleven onuitgevoerd. Bracht zij tijdens de eerste 7 jaren, van 19331940, de school tot grote bloei, de afbraak tijdens de oorlogsjaren en de vele moeilijkheden bij de opbouw daarna, sloopten haar krachten. Na een ernstig lijden stierf zij in de nacht van 27 Januari 1950, op negenenveertigjarige leeftijd. De schier eindeloze stoet, die haar naar haar laatste rustplaats bracht, getuigde wel van de grote aanhankelijkheid van oud en jong, van allen, die het voorrecht hebben gehad, haar in haar leven en werken te leren kennen. Wie herinnert zich

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 46