3° De Principale Etage of Capitale Verdieping: Vestibule; ter rechterzijde hiervan de Antichambre of Grote Zijkamer; vervolgens aan de tuinzijde de Salon met een provisiekamertje en secreet in de westelijke uitbouw; de Grote Eetkamer en de Dagelijkse Eetkamer; verder aan de voorzijde de Kleine Zijkamer en Spreekkamer waarin een 'zilverkast voorzien met een secure sluitinge'; tussen de Dage lijkse Eetkamer en de Kleine Zijkamer een communicatie met secreet en binnenplaatsje, een portaal met trap, secreet en kasten; boven deze secreten en kasten een ingestoken kabi netje toegang hebbende tot het bordes van de trap en inge richt als porseleinkast. De Etage van de Slaap- en Logeerkamers: Een met eikenhouten kasten betimmerde Boekenkamer, een zestal slaap- en logeerkamers, benevens een badkamer in de westelijke uitbouw. De beide etages zijn met de begane grond verbonden door 'de groote trap', welke echter niet zo royaal is, als men bij een dergelijke huisinrichting zou verwachten. Een dienstboden- trap in de oostelijke uitbouw onderhoudt de communicatie tussen keuken en dagelijkse eetkamer. Boven het geheel bevindt zich een grote luchtige droogzol der 'de kleerzolder' waarop 'drie kamers voor de domestieken', een 'suffisant windas' en een regenwaterbak. Dit in 1807 voltooide en met voor die dagen zelfs verwon derlijke royaliteit gebouwde patriciërshuis van de familie Barnaart is steeds goed onderhouden, inwendig en uitwen dig vrijwel niet veranderd en, wat de voornaamste vertrekken op de hoofdverdieping betreft, nog grotendeels in de oor spronkelijke staat. De zalen op de hoofdetage hebben nog alle de oorspronkelijke spiegels en, uitgezonderd in de Kleine Zijkamer, ook de oorspronkelijke schoorsteenmantels. De Grote Zijkamer heeft nog de originele op Etrurische motieven geïnspireerde beschildering, zoals die indertijd is aangebracht door de Amsterdamse kunstschilder J. Kamp- huijsen. v De Grote Eetkamer heeft nog oorspronkelijke stucwanden in rood en groen kunstmarmer met gebeeldhouwde ver sieringen en kroonlijst, gesneden door de Amsterdamse beeld houwer Chr. Welmeer. In de nissen naast de deur, toegang

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 60