33 In deze kamer was geplaatst een met brons en verguld ver sierd mahoniehouten ledikant met hemel en garnituur be staande uit vier dof vergulde veren, twee schilden en een knop, ter bevestiging van het zijden behangsel om het ledi kant. In dit ledikant bevonden zich drie matrassen bekleed met wit bombazijn, een verenbed van wit beddetijk en een peluw; hierop vier kussens gevuld met witte dons, twee wol len dekens, twee katoenen dekens en een met wit Nanking gevoerde zijden sprei. De voor het bed gebezigde franje was dezelfde als die van de gordijnen voor de ramen. Verder waren in deze kamer geplaatst een met brons ingelegde ma honiehouten toilettafel met lade, kast en draaibare spiegel, een secretaire met marmer, een chiffonnière, een commode (van 5 voeten), een table ployante, een lavabo, een table de nuit a colonne, een bidet in de rug versierd met marokijn, acht fauteuils en zes stoelen van mahoniehout met linnen bekleding. Het naast deze slaapkamer gelegen Kabinet was belegd met een Doorniks tapijt, ontwerp Gosson, met rand. Voor het raam bevond zich een zijden gordijn en draperie met chamois franje, bevestigd op een verguld garnituur met flambouw. Van de overige op dezelfde etage gelegen vertrekken was de vloer van de Boekenkamer belegd met een gespijkerd tapijt van grijs gevlamd Jaspé, die van de Bovenmiddelkamer met een tapijt van groen gevlamd Jaspé met Doornikse rand. De wanden van de Logeerkamer waren beplakt met blauw meubelpapier. De kleur van het meubelpapier op de andere kamers is in de rekeningen niet aangegeven. Omtrent de verdere stoffering dezer vertrekken wordt in de rekeningen geen enkele aanwijzing gevonden. In de keuken waren geplaatst twee groengeverfde keuken tafels, een vaste tafel voor de kok, een tafel met neerslaande bladen, een haktafel en een essen hakblok. Verder vond men hier een 'Tinnekast' met glazen deuren, een aanrechtbank met een groengeschilderd gespikt blad en een rand van glad hout in vernis, een marmer mortier geplaatst op een houten voetstuk, een flessenrek, een eiken slijpplank of messenbak en vier beuken hakplanken. De Provisiekamer en de Provisie- en Wijnkelder zijn ge heel met de oorspronkelijke betimmering bewaard gebleven.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 63