KRONIEK 1950 JANUARI 1. De heer H. J. Bakker, ontvanger bij de rijksbelastin gen, vijftig jaar in dienst van het Rijk. 7. Bij Koninklijk Besluit benoemd tot raadsheer m het Gerechtshof te Amsterdam Mr J. H. H. Hülsmann, rechter in de Haarlemse rechtbank. In de vergadering van de Orde van advocaten wordt Mr A. Bruch tot deken der orde benoemd, j- De heer J. van Eden, directeur der N.V. Drogisterijen voorheen K. van Eden. 10. Heden voor 25 jaar werd de telefoon in Haarlem ge automatiseerd. Tentoonstelling voor scholieren over het onderwerp 'Van schaap tot wol' in de Overtonschool. Dr J. R. H. de Smidt benoemd tot officier de 1'Académie door de Franse regering en Walter Roozen tot Che valier du Mérite agricole. Installatie van Dr S. Elzinga als rector van de Stich ting voor Voortgezet Economisch Onderwijs. 12. Viering van het vijf en twintigjarig bestaan der R.K. school voor buitengewoon lager onderwijs, gevestigd aan de Nicolaas van der Laanstraat; Mejuffrouw S. Boon, gedurende deze periode als onderwijzeres aan de school verbonden, wordt onderscheiden met het erekruis Pro Ecclesia et Pontifice. 18. De gemeenteraad keurt de geloofsbrieven van het nieu we raadslid W. Mensink (vacature Mevrouw Mr E. van EckThiel) goed, besluit de tarieven voor elec- triciteit met een halve cent per K.W.U. te verhogen en stelt een crediet van 7.000,beschikbaar voor het in richten van een gedeelte van de tuin van het Tehuis voor Ouden van dagen aan de Schotersingel tot speel tuin van de vereniging 'Frans Hals' (zie 17 Juni), gaat een geldlening van 1.000.000,op onderhandse schuldbekentenis aan a pari tegen een rente van 374% voor financiering van de bouw van woningwetwonin gen en besluit het orgel in het Concertgebouw te her- l

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1950 | | pagina 99