KRONIEK 1951 JANUARI 2. f De heer A. D. Paulus, gepensionneerd commies der registratie en domeinen. 3. f De heer M. Loosjes, vroeger bestuurslid van de voet balclub H.F.C. 5. f De heer J. A. Serno, deurwaarder bij de gemeente Haarlem. 6. Bij Koninklijk Besluit is aan de heer J. C. Stuart het bronzen kruis toegekend wegens zijn dapper gedrag en beleidvol optreden in 1940 als commandant van het eerste peleton van de negende compagnie luchtdoel mitrailleurs. 7. Wegens zijn benoeming tot predikant onder de Oosterse studenten neemt Ds W. Fijn van Draat afscheid als predikant der Gereformeerde Kerk te Overveen. 10. In de vergadering van de gemeenteraad geeft de burge meester in een Nieuwjaarsrede een overzicht van de ge beurtenissen en werkzaamheden van het afgelopen jaar; tot directeur van de Keuringsdienst voor waren wordt benoemd Dr G. Tierie; wegens vertrek uit de gemeente heeft de heer A. J. van Houwelingen Rijkhoek bedankt als raadslid en wordt opgevolgd door Mr A. Wensing; de vergadering besluit tot het doen ontwerpen van een structuurplan voor de stadsontwikkeling, dat door Openbare Werken in nauw overleg met Ir N. J. Kuiper zal worden gemaakt, tot aankoop van het gebouw Lange Wijngaardstraat 14 (de vroegere Joodse school), waar voor bedragen van 30.000,— voor aankoop en van 13.000,— voor verbouwing beschikbaar worden ge steld en tot het verlenen van medewerking aan verbete ring van de jeugdherberg 'Jan Gijzen' door een bedrag van 7.500,— beschikbaar te stellen. 11. Bij een uitslaande brand in de Aelbertsbergstraat 117 brandt het bovenhuis uit. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot notaris te Haar lem de heer J. P. F. Messer. Het bestuur van de Haarlemse Stichting voor woning verbetering neemt afscheid van haar voorzitter, Dr L. C. Kersbergen, die veertig jaar deze functie heeft

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1951 | | pagina 107